ForumPortaliCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 10 gafat që bëjnë meshkujt në “propozimin” e një femre

Shko poshtë 
Shko tek faqja : 1, 2  Next
AutoriMesazh
dreqja
Mamune vogel
Mamune vogel
avatar

Female Numri i postimeve : 3717
Registration date : 30/09/2008

MesazhTitulli: 10 gafat që bëjnë meshkujt në “propozimin” e një femre   11th October 2008, 6:58 am

Kur shikon një femër të këndshme, të kalojnë në kokë mendime “të pista” dhe pikërisht këtu ndodhesh në rrugën e gabuar, të cilën shumë prej meshkujve e bëjnë: “t’i vërtitesh asaj” duke përdorur metoda qesharake që i improvizoni me shpejtësi për t’i bërë asaj përshtypje. Por në qoftë se zgjohesh me një reagim të padëshiruar, do të thotë se diku ke gabuar! Eh, një veprim “i zgjuar” nuk është në dorën e të gjithëve, por më pak stërvitje, do të mësosh se femrat të cilat dinë se çfarë kërkojnë, “nuk bien pre” asnjëherë e replikave të lehta.

Në radhë të parë, mos u nis me një ide të parapërgatitur të tipit: “është bionde, është budallaqe”; “në qoftë se vishet ashtu, do të thotë se është femër blloku” etj. Mos harroni: Respekti për partneren tënde duhet të ekzistojë gjithmonë, ndonëse atë femër e dëshiron vetëm për një aventurë “one night stand”. Në fund të fundit respektoni veten, ndërsa “buon sensi” është falas! Shumë meshkuj refuzojnë t’i drejtohen një femre, duke menduar se nuk i përshtaten atyre, ndoshta ngaqë i duket tipi i femrës që nuk reagojnë ndaj shenjave të ndryshme... dhe ja se si krijohen një seri të pa vërtetash të komunikimit. Në qoftë se e dini se si, ku dhe kur ta bëni këtë gjë, “arti” i të propozuarit nuk është asgjë më shumë se sa tepër i thjeshtë. Së pari, mbaj mend që koha nuk është në anën tënde dhe për këtë gjë duhet të bëhesh sa më kreativ. Ke në dispozicion vetëm disa minuta për t’i treguar se çfarë mund të bësh, përpara se ajo të gjejë një “punë” tjetër, larg teje. Por, varet edhe nga konteksti: Në qoftë se e ndalon dhe i flet në rrugë, duhet të jesh një “playboy” i vërtetë, pasi femrat thjesht nuk i kushtojnë rëndësi meshkujve që veprojnë kështu. Në qoftë se je në një lokal, ndihu i lirë të reagosh; ke në anën tënde shumë elementë: muzikën, alkoolin, atmosferën, shoqëruesit, lëvizjet cool të kërcimit etj.

Fatkeqësisht, replikat apo gjestet të cilat tenton t’i përdorësh nuk janë të vlefshme për të gjitha rastet. Përpara se të lexosh si më poshtëë, mendo mundësinë që të shfaqet përpara teje, dhe se ka qenë dikush tjetër që ia ka thënë / ka bërë të njëjtën gjë – disa herë radhazi; ironia e femrave përballë meshkujve krijohet nga fakti se ato janë të lodhura nga “konfidencialiteti” i meshkujve, lidhur me mënyrën se si i drejtohesh atyre.

1. I mbivlerëson cilësitëPërveçse e di që je një tip fantastik, kjo s’do të thotë që edhe ajo ta dijë këtë gjë. Pjesa më e madhe e femrave do t’i mbajnë “tentakulat mbrojtëse” sipër, kur tenton t’i “pushtosh” hapësirën e tyre personale – gjë krejt normale, në fund të fundit. Me pak humor mund ta rregullosh këtë gjë.

2. Po përpiqesh ta “vësh në lojë”
Nuk po i kushton kujdes aq sa duhet. Shenja e respektit është më e rëndësishme dhe kjo është arma tënde! Mos u përpiq t’i marrësh numrin e telefonit që herën e parë... ajo e ka mësuar tashmë që ju po përpiqeni ta zini të dashur, kështu që zgjidhni një mënyrë tjetër; ndryshe nga ajo që po mendon. Përpiqu t’i thuash direkt se çfarë kërkon nga ajo dhe mos ia fut kot, pasi vetëm kështu do ta dehni me sharmin tuaj. Në qoftë se do adoptosh një sjellje të qetë dhe të shprehesh qartë, do t’i lësh asaj të kuptojë që ti ke një personalitet të besueshëm.

3. Mos krijo plane “luftërash”
Disa njerëz mund të improvizojnë mjaft mirë, por ti ke më shumë shanse të mos jesh një prej tyre. Një plan i mirë detajuar do të ndihmojë së tepërmi, ndonëse kjo mundësi nuk është më e mira në këtë botë. Megjithatë, përllogaritja që nga shtëpia nuk do të ndihmojë ty me atë çfarë gjen “në treg”, por s’ke çfarë bën...kjo është magjia e joshjes!

4. Po sillesh si një pervers
”Perversionet” e vogla janë të lejuara vetëm brenda çiftit, me “buon sensin” e të dy partnerëve, eventual për të ushqyer marrëdhënien tuaj. Në qoftë se fillon ta thithësh femrën në lokal apo t’i flasësh siç nuk të ka hije, mund të marrësh nga pas edhe një emblemë në të cilën shkruhet: “Ndihmë, jam i virgjër!”. Mos hap gojën si peshku kur shikon gjokset e saj; mos u përpiq ta kapësh prej të ndenjurave sa herë “që të ngrihet ty” dhe mos e fto thjesht vetëm për të bërë seks. Ky stil nuk do të funksionojë me dikë që ka kaluar periudhën e fëmijërisë me sukses.

5. Je arrogant
Ke makinë dhe rroba të shtrenjta, por gjithmonë ja përmend këto sa herë që hap gojën. Imagjino paksa kur asaj i bien qimet nga hunda për shkak të aromës së djersës që lëshon trupi yt... Nuk ekzagjerojmë me asgjë kur themi se ekzistojnë shumë ekzemplarë të tillë përreth. Ndonëse mund të jesh me një stad material mbi mesataren, mëso të kesh një sjellje të përshtatshme. Madje edhe femrat seksi e dallojnë lehtësisht arrogancën mashkullore, por një fjalë është lehtësisht! Për aq kohë sa nuk do të besosh se femra të cilën po josh është një objekt material dhe ajo të përket vetëm ty, indiferent nga sjellja jote, çdo gjë do të jetë O.K.

6. Nuk ke ndjenjën e humorit
Fatkeqësisht, ndjenja e humorit është një cilësi për njerëzit që janë drejt rrugës së zhdukjes. Ndoshta të ka ndodhur edhe ty ta shohësh këtë gjë së afërmi. Ajo është e mundshme që të zhgënjehet duke parë një mashkull se si e terrorizon me replika të lira, ose ndryshe, se si një femër tjetër, - specie e ngjashme me të, - se si humbet së tepërmi terren dhe e zë koka duke u përpjekur t’i thotë një mashkulli se si duhet të trajtohet ai në mënyrë korrekte. Në momentin kur pengohesh përgjatë rrugës tënde, - më saktë atëherë kur nuk të jepet rasti të kesh një sjellje normale, - humori mund t’ju shpëtojë në 90% të rasteve, në qoftë se di se si ta përdorësh atë.

P.S. – Është e preferuar të mos rrjedhë muhabeti në shakatë me konotacion seksual!

7. Je tepër i shoqërueshëm
Rreziku i të qenit gjithmonë “Mr. Nice Guy” është që mund të bëhesh më shumë se armiku i tyre, se sa i dashuri i saj i ardhshëm. Përpiqu të ruash një ekuilibër midis të qenit i shoqërueshëm dhe romantik.

8. Dukesh i interesuar për femra të tjera
Kur i thua që më intereson, dhe sheh femra të tjera është ndoshta zhgënjimi më i madh për atë femër, të cilën po përpiqesh me çdo kusht që t’i thuash “se të pëlqen së tepërmi”. Është e qartë që shanset për tu dukur serioz bien diku nën nivelin e detit, kështu që të ngelet ty topi që t’i tregosh që nuk është ajo e vërteta.

9. Flet shumë dhe nuk e dëgjon aspak
Është mirë që në këtë kapitull të jesh integruar tashmë në kategorinë klasike, të një mashkulli që mbyll gojën dhe dëgjon. Kjo nuk do të nënkuptojë që do ta lësh vetëm atë të drejtojë bisedën, por veçse ti nuk duhet të rrahësh këndet me subjekte diskutimi jo interesante. Rrezikon të bëhesh i mërzitshëm. Më pas, në qoftë se ajo ka diçka për të thënë dhe duket e kënaqur nga fakti se ndryshove, “bjeri avazit” të saj dhe tregohu që po interesohesh për të, duke e dëgjuar me vëmendje. Ato e vlerësojnë këtë gjë.

10. Nuk po përdor korrekt gjuhën e trupit
Mos e mbaj vështrimin përtokë kur ha ose pi diçka; mos bëj veprime të pakontrolluara dhe mos e shtyj trupin përpara duke vështruar aprovimin/mos-aprovimin e saj të heshtur. Është tepër e rëndësishme të mbash kontaktin vizual me të, t’i buzëqeshësh lehtësisht nganjëherë. Më pas, bëhu i kujdesshëm se çfarë po përpiqet ajo të të transmetojë përmes rrugës së trupit.


Suksese!
Përgatiti: Edmond Prifti
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kasata.albanianforum.net
MISTERIOZJA
Luleshtrydhja Forumit
Luleshtrydhja Forumit
avatar

Female Numri i postimeve : 4095
Age : 29
Location : secret
Humor : not bad
Registration date : 02/10/2008

MesazhTitulli: Re: 10 gafat që bëjnë meshkujt në “propozimin” e një femre   11th October 2008, 8:47 am

ME PAK FJALE, NJEREZIT E PAEDUKUAR BEJNE GAFA TE PAPARA, DHE NGA MUNGESA EXPERIENCES GJITAHSHTU

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
TIGER_SPIRIT
ROMANTIC TIGER
avatar

Male Numri i postimeve : 1334
Age : 34
Registration date : 07/10/2008

MesazhTitulli: Re: 10 gafat që bëjnë meshkujt në “propozimin” e një femre   13th November 2008, 5:31 pm

e di te forten qe shumica e cunave kur kane perpara nje vajze qe vertet i pelqen fillojne flasin gjera kot 4 takimet e para sepse dikush qe akoma ste njeh mire normale qe do thote budalliqe dhe ti me mendjen tende cmu desh mua qe u ula per kafe me kete si ishte ai fustani i kuq qe pash uaaa sa i bukur cedo kushtonte shume dhe ai djali qe vashdon trrr trrr trrr te flasi ndersa vajza mendon uaaa si nuk u martua zhadja me lukasin apo ndonje serial tjeter ndersa nqs ajo e perqandruar dhe ai e njeh mire ateher ka vetem gallat derisa vjen kamarieri dhe thote pijet i keni te paguara ju lutem mos qeshni shume se bezdisni te tjeret ahaahahahahahah

_________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
MISTERIOZJA
Luleshtrydhja Forumit
Luleshtrydhja Forumit
avatar

Female Numri i postimeve : 4095
Age : 29
Location : secret
Humor : not bad
Registration date : 02/10/2008

MesazhTitulli: Re: 10 gafat që bëjnë meshkujt në “propozimin” e një femre   13th November 2008, 7:42 pm

qesh me te madhe qesh me te madhe qesh me te madhe qesh me te madhe qesh me te madhe

ca nuk shpif ky qesh me te madhe qesh me te madhe qesh me te madhe

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
TIGER_SPIRIT
ROMANTIC TIGER
avatar

Male Numri i postimeve : 1334
Age : 34
Registration date : 07/10/2008

MesazhTitulli: Re: 10 gafat që bëjnë meshkujt në “propozimin” e një femre   13th November 2008, 8:38 pm

uaaa sa sme beson kjo pse mi ti se ben ate qe thashe une apo ne qytetin tend ska telenovela qesh me te madhe qesh me te madhe

_________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
MISTERIOZJA
Luleshtrydhja Forumit
Luleshtrydhja Forumit
avatar

Female Numri i postimeve : 4095
Age : 29
Location : secret
Humor : not bad
Registration date : 02/10/2008

MesazhTitulli: Re: 10 gafat që bëjnë meshkujt në “propozimin” e një femre   14th November 2008, 3:22 am

qesh me te madhe qesh me te madhe KA MO SA DUASH, EDHE CA TELENOVELASH SE

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
dreqja
Mamune vogel
Mamune vogel
avatar

Female Numri i postimeve : 3717
Registration date : 30/09/2008

MesazhTitulli: Re: 10 gafat që bëjnë meshkujt në “propozimin” e një femre   14th November 2008, 3:36 am

me shote galicen ? :?: qesh me te madhe

_________________
MyHotComments.com
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kasata.albanianforum.net
MISTERIOZJA
Luleshtrydhja Forumit
Luleshtrydhja Forumit
avatar

Female Numri i postimeve : 4095
Age : 29
Location : secret
Humor : not bad
Registration date : 02/10/2008

MesazhTitulli: Re: 10 gafat që bëjnë meshkujt në “propozimin” e një femre   14th November 2008, 3:41 am

dreqja shkruajti:
me shote galicen ? :?: qesh me te madhe


LEJE MI SHOTEN NE VEND TE VET, SLA VETERAN PA PERMEND KJO
SJEMI NE 5 MAJ KTU qesh me te madhe qesh me te madhe

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
dreqja
Mamune vogel
Mamune vogel
avatar

Female Numri i postimeve : 3717
Registration date : 30/09/2008

MesazhTitulli: Re: 10 gafat që bëjnë meshkujt në “propozimin” e një femre   14th November 2008, 3:48 am

lepirese ca ke MEEEEEEEEEEEEEEEEE dajak

_________________
MyHotComments.com
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kasata.albanianforum.net
TIGER_SPIRIT
ROMANTIC TIGER
avatar

Male Numri i postimeve : 1334
Age : 34
Registration date : 07/10/2008

MesazhTitulli: Re: 10 gafat që bëjnë meshkujt në “propozimin” e një femre   14th November 2008, 6:40 pm

MISTERIOZJA shkruajti:
qesh me te madhe qesh me te madhe KA MO SA DUASH, EDHE CA TELENOVELASH SE

a po ju keni telenovela me pulle te kuqe qesh me te madhe qesh me te madhe qesh me te madhe

_________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
dreqja
Mamune vogel
Mamune vogel
avatar

Female Numri i postimeve : 3717
Registration date : 30/09/2008

MesazhTitulli: Re: 10 gafat që bëjnë meshkujt në “propozimin” e një femre   14th November 2008, 7:58 pm

qesh me te madhe qesh me te madhe qesh me te madhe qesh me te madhe ande nga durrsi jan pa pulla fare qesh me te madhe

_________________
MyHotComments.com
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kasata.albanianforum.net
TIGER_SPIRIT
ROMANTIC TIGER
avatar

Male Numri i postimeve : 1334
Age : 34
Registration date : 07/10/2008

MesazhTitulli: Re: 10 gafat që bëjnë meshkujt në “propozimin” e një femre   15th November 2008, 2:02 am

PO KETU KA KINEMA TE POSACME SKEMI FAJ NE TANI PSE KU DO TI COJME PLEQTE SJEMI SI JU QE I CONI NE AZILE I JAPIM LEK TE DORA I COJME NE KINEMA qesh me te madhe qesh me te madhe

_________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
MISTERIOZJA
Luleshtrydhja Forumit
Luleshtrydhja Forumit
avatar

Female Numri i postimeve : 4095
Age : 29
Location : secret
Humor : not bad
Registration date : 02/10/2008

MesazhTitulli: Re: 10 gafat që bëjnë meshkujt në “propozimin” e një femre   15th November 2008, 8:03 am

qesh me te madhe qesh me te madhe qesh me te madhe
e paska kap veten edhe durrsi, sidomos pleqte
ore une e dija qe iknin nga parku ato, pasken filluar dhe ne kinema tani qesh me te madhe qesh me te madhe

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
TIGER_SPIRIT
ROMANTIC TIGER
avatar

Male Numri i postimeve : 1334
Age : 34
Registration date : 07/10/2008

MesazhTitulli: Re: 10 gafat që bëjnë meshkujt në “propozimin” e një femre   15th November 2008, 5:47 pm

durresit i marrsh pleshtat ti se e kemi si shpirt ne qesh me te madhe

_________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
MISTERIOZJA
Luleshtrydhja Forumit
Luleshtrydhja Forumit
avatar

Female Numri i postimeve : 4095
Age : 29
Location : secret
Humor : not bad
Registration date : 02/10/2008

MesazhTitulli: Re: 10 gafat që bëjnë meshkujt në “propozimin” e një femre   16th November 2008, 1:04 am

qesh me te madhe qesh me te madhe vet e the mo, cme duhet mua qesh me te madhe qesh me te madhe

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
TIGER_SPIRIT
ROMANTIC TIGER
avatar

Male Numri i postimeve : 1334
Age : 34
Registration date : 07/10/2008

MesazhTitulli: Re: 10 gafat që bëjnë meshkujt në “propozimin” e një femre   16th November 2008, 1:29 am

po kur stre duhet pse flet eeee qesh me te madhe

_________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
MISTERIOZJA
Luleshtrydhja Forumit
Luleshtrydhja Forumit
avatar

Female Numri i postimeve : 4095
Age : 29
Location : secret
Humor : not bad
Registration date : 02/10/2008

MesazhTitulli: Re: 10 gafat që bëjnë meshkujt në “propozimin” e një femre   16th November 2008, 9:43 am

ja se e qepa gojen triko qesh me te madhe
po ama durrsi qe ka perparu ka perparu, e thash me ne fund qesh me te madhe

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
TIGER_SPIRIT
ROMANTIC TIGER
avatar

Male Numri i postimeve : 1334
Age : 34
Registration date : 07/10/2008

MesazhTitulli: Re: 10 gafat që bëjnë meshkujt në “propozimin” e një femre   18th November 2008, 10:19 pm

ke inat ti oj kjoooo qesh me te madhe

_________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
MISTERIOZJA
Luleshtrydhja Forumit
Luleshtrydhja Forumit
avatar

Female Numri i postimeve : 4095
Age : 29
Location : secret
Humor : not bad
Registration date : 02/10/2008

MesazhTitulli: Re: 10 gafat që bëjnë meshkujt në “propozimin” e një femre   19th November 2008, 3:46 am

qesh me te madhe ta thash eshte rrit cmimi nates, eshte bo dymije e nje net qesh me te madhe perqesh

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
TIGER_SPIRIT
ROMANTIC TIGER
avatar

Male Numri i postimeve : 1334
Age : 34
Registration date : 07/10/2008

MesazhTitulli: Re: 10 gafat që bëjnë meshkujt në “propozimin” e një femre   26th November 2008, 4:49 am

cdo me cmimin e naftes ti se mos do nafte trincikli jote ti e ke me panel solar

_________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
dreqja
Mamune vogel
Mamune vogel
avatar

Female Numri i postimeve : 3717
Registration date : 30/09/2008

MesazhTitulli: Re: 10 gafat që bëjnë meshkujt në “propozimin” e një femre   26th November 2008, 7:49 am

MISTERIOZJA shkruajti:
qesh me te madhe ta thash eshte rrit cmimi nates, eshte bo dymije e nje net qesh me te madhe perqesh
o tigri ajo ka then cmimi i NATES po ta lexosh mir ...po ti sdi te lexosh dhe misteri sdi ca thot qesh me te madhe qesh me te madhe ishalla ndryshoni posimet se ju griva opa

_________________
MyHotComments.com
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kasata.albanianforum.net
MISTERIOZJA
Luleshtrydhja Forumit
Luleshtrydhja Forumit
avatar

Female Numri i postimeve : 4095
Age : 29
Location : secret
Humor : not bad
Registration date : 02/10/2008

MesazhTitulli: Re: 10 gafat që bëjnë meshkujt në “propozimin” e një femre   27th November 2008, 3:23 am

qesh me te madhe qesh me te madhe
kjo eshte akoma 3 metra sopra il celo, as nuk e ka marr vesh akoma qesh me te madhe

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
dreqja
Mamune vogel
Mamune vogel
avatar

Female Numri i postimeve : 3717
Registration date : 30/09/2008

MesazhTitulli: Re: 10 gafat që bëjnë meshkujt në “propozimin” e një femre   27th November 2008, 5:01 am

aj goc do t' rraf dajak kiss a e ke shkrujt CMIMI I NATES ?
MOHOJE PO DESHE MOhOJE dajak qesh me te madhe qesh me te madhe qesh me te madhe

_________________
MyHotComments.com
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kasata.albanianforum.net
MISTERIOZJA
Luleshtrydhja Forumit
Luleshtrydhja Forumit
avatar

Female Numri i postimeve : 4095
Age : 29
Location : secret
Humor : not bad
Registration date : 02/10/2008

MesazhTitulli: Re: 10 gafat që bëjnë meshkujt në “propozimin” e një femre   28th November 2008, 10:41 pm

dreqja shkruajti:
aj goc do t' rraf dajak kiss a e ke shkrujt CMIMI I NATES ?
MOHOJE PO DESHE MOhOJE dajak qesh me te madhe qesh me te madhe qesh me te madhe

hahaha, se mohoj mi jo, se cmimi i nates mir e kam shkrujt, lexoje biseden me para dhe do e shofesh qe un kam te drejte lepirese opa

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
dreqja
Mamune vogel
Mamune vogel
avatar

Female Numri i postimeve : 3717
Registration date : 30/09/2008

MesazhTitulli: Re: 10 gafat që bëjnë meshkujt në “propozimin” e një femre   28th November 2008, 11:44 pm

po po qesh me te madhe qesh me te madhe qesh me te madhe qesh me te madhe

_________________
MyHotComments.com
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kasata.albanianforum.net
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: 10 gafat që bëjnë meshkujt në “propozimin” e një femre   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
10 gafat që bëjnë meshkujt në “propozimin” e një femre
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 2Shko tek faqja : 1, 2  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Kasata Forum :: Ndjenja ,dashuria,erotika :: Dashuria-
Kërce tek: