ForumPortaliCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Astrologjia Kineze

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dreqja
Mamune vogel
Mamune vogel
avatar

Female Numri i postimeve : 3717
Registration date : 30/09/2008

MesazhTitulli: Astrologjia Kineze   14th October 2008, 12:13 am

Gjeni shenjen tuaj!

Dog (Qeni) - 1922, 1934, 1946, 1958, 1970, 1982, 1994, 1006
Njerzit qe kane lindur ne kete shenje kane tiparet me te mira te qenies humane. Jane besnike, te sinqerte, dhe frymezojne njerzit e tjere. Dijne si te mbajne sekrete. Por njerzit e kesaj shenje jane disi vetanak, kokeforte, dhe te cuditshem. Nuk shqetesohen per pasuri, dhe prap gjithmon kane leke. Mund te jene te ftohte (pa emocione), dhe diferent ne parties. Mund te gjejn faje/gabime ne shume gjera, dhe jane te njohur per gjuhe te mprere (gjuhe gjarpri). Jane udheheqes te mire. Shkojne me shume me personat qe kane shenjen e Kalit, Tigrit dhe Lepurit.

Rat (Miu) - 1912, 1924, 1936, 1948, 1960, 1972, 1984, 1996
Njerzit qe kane lindur me kete shenje njihen per karismen dhe terheqjen e gjinise tjeter (opposite sex). Punojne shume per te arritur qellimet e tyre, duan te zoterojne gjera, dhe ka shume mundesi te jene perfeksionista. Jane kurnac me leket. Nevrikosen shpejt, dhe u pelqen te merren me thashetheme. Jane ambicioz, dhe zakonisht shume te suksesshem. Shkojne me shume me Dragoin, Majmunin, dhe Kaun.

Tiger (Tigri) - 1914, 1926, 1938, 1950, 1962, 1974, 1986, 1998
Njerzit qe kane lindur me kete shenje jane te ndjeshem, te dhene ne mendime te thella, dhe te afte per keqardhje/meshire. Megjithate, mund te jene te padurushem. Njerzit e tjere kane respekt te madhe per ta, por ndonjehere njerzit Tiger mund te futen ne konflikte me njerzit me te medhenj ose me me shume autoritet se ata vete. Ndonjehere njerzit Tiger nuk mund te mbledhin mendjen, qe rezulton ne vendime jo te mira ose vendime te kryqera shume vone. Jane te dyshimte ndaj te tjerve, por jane kurajoz dhe te fuqishem. Shkojne me shume me Kuajt, Dragojte, dhe Qente.

Rabbit (Lepuri) - 1915, 1927, 1939, 1951, 1963, 1975, 1987, 1999
Njerzit e ksaj shenje jane te kuptueshem/te qarte, te talentuar, dhe ambicioz. Jane te virtytshem, te rezervuar, dhe kane gusto shume te mire. Njerzit Lepuj jane te adhuruar, njerzit mund tju besjone, dhe shpesh me fat financiarisht. U pelqejne thashethemet, por jane te kujdesshem, dhe te sjellshem ne pergjithsi. Rralle e humbin durimin. Jane te zgjuar ne biznes, dhe te qenit i ndergjegjshem, kurre nuk thyejn nje kontrat. Kta njerez jane gamblers te mire, sepse kane nje dhurate per te bere zgjedhjen e duhur. Megjithate, rralle gamble, sepse jane konservatore dhe te zgjuar. Shkojne me shume me Delet, Derrat dhe Qejnte.

Dragon (Dragoi) - 1916, 1928, 1940, 1852, 1964, 1976, 1988, 2000
Njerzit e ksaj shenje jane te shendetshem, energjetik, emocional, kane durim te shkurter, dhe jane kokeforte. Gjithashtu jane te sinqerte, te ndjeshem, guximtar, dhe u japin njerzve frymezim per konfidence, dhe besim. Njerzit Dragoj jane me te cuditshmit ne astrologjine aziatike. Ata as nuk marrin leke si hua, as nuk mbajne fjalime te bukura, por kane tendencine te behen zemer-ngrohte qe u jep te tjerve avantazhin. Shkojne me shume me Mijnte, Gjarprijnte, Majmunat, dhe Gjelat.

Snake (Gjarpri) - 1917, 1929, 1941, 1953, 1965, 1977, 1989, 2001
Njerzit qe kane lindur me kete shenje jane te thelle. Thon pak dhe kane zgjuarsi te madhe. Asnjehere nuk shqetesohen per leke; jane me fat financiarisht. Njerzit Gjarper jane shpesh-here kot-me-koti, vetanak, dhe kurnac. Por prap kane meshire per te tjeret dhe mundohen te ndihmojne ata qe jane me te pa-fat. Njerzit e ksaj shenje kane tendenci te ekzagjerojne, sepse kane dyshime per gjykimin qe bejne njerzit e tjere, dhe preferojne te mbeshteten ne vetvete. Jane te vendosur ne cdo gje qe bejne dhe e urrejn te deshtojne. Edhe pse duken te qehte, jane pasionante dhe emocional. Zakonisht jane te pashem, dhe kane probleme ne lidhje (martese, etj) sepse nuk jane besnik. Shkojne me shume me Kaun, dhe Gjelin.

Horse (Kali) - 1918, 1930, 1942, 1954, 1966, 1978, 1990, 2002
Njerzit e ksaj shenje jane popullore ("popular"?). Jane te lumtur, te shkathet me leke, te kuptueshem, edhe pse ndonjehere flasin shume. Jane te zgjuar, te talentuar, te mire me pune-dore (), dhe ndonjehere kane nje dobesi per gjinine tjeter (opposite sex). Jane te padurueshem dhe te zjarrte per cdo gje pervec gjerave qe bejne dite-per-dite. U pelqen argetimi dhe turmat. Jane shume te pavarur dhe rralle degjojne keshillat qe u jepen. Shkojne me shume me Tigrat, Delete dhe Qejnt.

Ram (s'e di) - 1919, 1931, 1943, 1955, 1967, 1979, 1991, 2003
Njerzit e kesaj shenje jane elegante dhe shume te talentuar ne art. Ne fillim, duken sikur jane me te miret nga te gjitha shenjat e tjera. Por njerzit e ksaj shenje zakonisht jane te ndrojtur, negative, dhe te ngaterruar nga jeta. Zakonisht jane shume fetare, por prap te ndrojtur ne natyre. Ndonjehere te ngathet ne fjalim, por prap jane shume pasionant per ate qe bejne dhe per ate qe besojne. Njerzit e ksaj shenje asnjehere s'kan perse te shqetesohen per te patur me te miren jete, sepse aftesite e tyre bejn leke per ta, keshtuqe mund te kenaqen me gjerat e rehatshme qe ata pelqejne. Kta njerez jane te zgjuar, xhentil, dhe te dhembshur. Shkojne me shume me Lepujt, Derrat, dhe Kuajt.

Monkey (Majmuni) - 1920, 1932, 1944, 1956, 1968, 1980, 1992, 2004
Njerzit e ksaj shenje jane intelektualet e paparashikueshem te ciklit. Te zgjuar, talentuar, dhe te hapur. Jane krijues dhe origjinal dhe mund te zgjidhin problemet me te veshtira me lehtesi. Jane disa fusha qe njerzit e ksaj shenje nuk do te kishin sukses, por kane nje vese te merzitshem qe te jene shume te gatshem (te bien dakort per cdo gje shume shpejt). Duan ti bejn gjerat tani, dhe ne qoftese nuk fillojn menjehere, ndjehen te shkurajuar, dhe ndonjehere i len punet pa bere. Jane te mire per te marr vendime, por i shikojn njerezit e tjere me sy te keq (shikojn posht ne njerzit e tjere). Kane common sense, dhe nje deshire te thelle per njohuri, gjithashtu kujtime te shkelqyera. Kane vullnet te forte, por inati u qetesohet shpejt. Shkojne me shume me Dragoin, dhe me Miun.

Rooster (Gjeli) - 1921, 1933, 1945, 1957, 1969, 1981, 1993, 2005
Njerzit e ksaj shenje jane mendimtare te thelle, te afte, dhe te talentuar. U pelqen te jene te zene, dhe jane te dhene me tej aftesive te tyre, dhe zhgenjehen shume nese deshtojne. Zakonisht jane te cuditshem, dhe kane lidhje te veshtira me te tjeret. Gjithmone mendojne se jane te drejte, dhe shpesh here jane! Shpesh-here jane te vetmuar, edhe pse japin pershtypjen qe jane adventurier, jane te ndrojtur. Emocionet e ktyre njerzve jane pothuajse si fati i tyre: shkone shume larte e shume poshte.
Mund te behen vetanak, dhe shume te hapur/te sinqerte, por jane gjithmon interesant dhe mund te jene shume guximtar. Shkojne me shume me Kaun, Gjarprin, dhe Dragoin.

Pig (Derri) - 1923, 1935, 1947, 1959, 1971, 1983, 1995, 2007
Njerzit e ksaj shenje jane te mire-sjellshem. C'fardo qe bejne, e bejne me gjith fuqine e tyre. Per njerzit e ksaj shenje nuk ka te majte apo te djathte, as terheqje. Kane qendurshmeri te madhe, dhe sinqeritet te madh. Nuk bejne shume miq, por kur i bejne i kane per jete, dhe kushdo qe ka nje shoke Derr (lol) eshte me fat se jane shume besnik. Nuk flasin shume por jane te etur per njohuri. Mesojne shume dhe jane zakonisht inteligjent. Jane te padurueshem, por prap i urrejne argumentet. Jane te sjellshem me te dashurit. S'ka rendesi sa keq mund te jene problemet, njerzit e ksaj shenje gjithmon i rregullojne, me sinqeritet edhe pse ndonjehere impulsive. Shkojne me shume me Lepujt dhe Delete.

_________________
MyHotComments.com
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kasata.albanianforum.net
MISTERIOZJA
Luleshtrydhja Forumit
Luleshtrydhja Forumit
avatar

Female Numri i postimeve : 4095
Age : 29
Location : secret
Humor : not bad
Registration date : 02/10/2008

MesazhTitulli: Re: Astrologjia Kineze   2nd November 2008, 10:12 pm

interesante
NE FAKT MUA ME KANE THENE QE VITI 1989 I PERKET SHENJES SE DRAGOIT, GJITHSESI SIPAS ASTROLOGJISE KINEZE I BIE TE JEM GJARPRI se di

JO TE GJITHA JANE TE VERTETA akullore

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Astrologjia Kineze
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Kasata Forum :: Shkenca :: Psikologji-
Kërce tek: