ForumPortaliCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 SHKRUAN ME SY

Shko poshtë 
AutoriMesazh
MISTERIOZJA
Luleshtrydhja Forumit
Luleshtrydhja Forumit
avatar

Female Numri i postimeve : 4095
Age : 29
Location : secret
Humor : not bad
Registration date : 02/10/2008

MesazhTitulli: SHKRUAN ME SY   26th October 2008, 8:41 am

Një burrë kinez mund të shkruajë bukurshkrim me lotët të cilët i nxjerr nga sytë e tij.

Ru Anting, 56-vjeçar, nga provinca kineze Henan, thith ujin nga hunda e tij dhe e spërkat atë përmes kanalit të lotit.

Ai së fundi këtë e ka demonstruar në parkun Lotus World në qytetin Shanshui, ku ka shkruar katër fjalë, “Fu Ru Dong Hai” (“Fati është i madh sa edhe deti”) në një dërrasë të mbuluar me letër të kuqe.

“Ndonjëherë e gëlltitja ujin derisa notoja, dhe një herë aksidentalisht zbulova se ujin që e gëlltisja mund ta nxjerrja përmes syve të mi. Miqtë e mi u befasuan kur më panë”, ka bërë të ditur kinezi.

Por ai nuk e shfrytëzoi këtë aftësi të tij deri në vitet e 1990-ta, kur humbi punën në një fabrikë lokale pas 20 vitesh punë, dhe filloi ta zhvillojë këtë talent. Ru, pas stërvitjeve intensive për tre vite, ka arritur ta hedhë ujin me saktësi për mbi 3 metra largësi, nga syri i tij

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
SHKRUAN ME SY
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Kasata Forum :: Kurjozitete-
Kërce tek: