ForumPortaliCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 POEZI DASHURIE

Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3  Next
AutoriMesazh
Enkelejda

Enkelejda

Numri i postimeve : 333
Registration date : 01/10/2008

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE   18th October 2008, 5:37 am

I HUMBUR
Rrugës duke ecurë në këtë mesnat të qet
Hëna më bën shoqeri një qetësi e paparë
Nuk takoj njeri në rrugë jam i vetëm si i marrë
Vallë çka është duke ndodhur me mua
Përse ndihem i braktisurë e i harruarë ?
Thellë në zemren time ndjej një zjarrë të pashuarë
Shpirtin tim e ka kapluarë
ky zjarrë, ky zjarrë je ti
Diku thedhë në zemeren time të plagosurë !
Dashuria dhe ndjenjat e mia
kam arriturë kulmin e padurimit
Përse nuk e hapë zemren tënde
Përse nuk më beson? E di
vetëm një se të dua nga zemra
Por ndjenjat e dua sa jan të forta për mua ?
Zërin tënd të ëmblë nuk mundem ta harroj
Me atë zë e robrove zemren time
Kur dëgjoj këtë zë të ëmblë
më ndalet zemra nga gëzimi
Ky gëzim mundet ti shëron plaget e mia ,
Por shpejto e dashurë se plagët
hapen dit e për dit më shumë
Më pyete se a të dua nëse të dashuroshë
do të thotë: ti besojshë dikujtë
Të jetojshë për diken të kesh ndjenja të papara në jet
Të dëgjojshë tinguj qe më heret nuk kan pasur kuptim
Të dëgjojshë fjalë të ëmbla me të cilat
mundeshë ta ndërtoshë një parajsë dashurie
Atëher PO të dua Përse të thashë të dua ?
Zemrës ja mata pulsin, Hapit ja mata gjatësinë
Syrit ja mata shikimin, Vetës ja mata shkatësinë. Prandaj të thashë 'TË DUA
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Enkelejda

Enkelejda

Numri i postimeve : 333
Registration date : 01/10/2008

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE   18th October 2008, 5:38 am
"Vend i Shenjtë"

]Jam ulur ne vendin e shenjte
e kujtoj fjalet e tua te sinqerta
dikur këtu ishin dy
sot jam vetëm,vetëm pa ty.
Sot ti nuk je,pse mungon?
Vendin e shenjte pse e zemeron?
Fjalet"Do me cmendesh ,je yll"
dua ti degjoj perseri
Kujtoj cdo gjest,cdo fjal
kujtoj syte e tu që
shkelqenin si kristal
po sot si shoh,ku jan valle?
Po buzet e bukura
që nuk arrita ti puthja me,
ke puthin tanime?
Ky vend i shenjte po laget
nga lotet e mi te nxehte
njohja me ty me duket fantazi
Gjithcka perreth po ndryshon.
këtë vend që e quajta te bekuar
sot mu dukerka i mallkuar.
Lotet prap po me pikojne,
vendin ne det po e shnderojne,
por emrin prape do ta këtë,
do te quhet perhere
......vend i shenjte!


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Enkelejda

Enkelejda

Numri i postimeve : 333
Registration date : 01/10/2008

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE   18th October 2008, 5:38 amE Verteta


Besoni te verteten
qe e shkruaj ne poezi
kush dashuron me zemer
i kthehet me tradheti
Besoni te verteten
per nje djale jetim
i cili ne dashuri
besoi pa kufizim

e humba dashurine e vjeter
si ajo me nuk ka tjeter
derisa une te jetoj
asnje smundet ate ta zevendsoj
tung dashurise se vjeter
pa asnje amanet tjeter
nje fate shum te veshtire
nje fat vetem nje fat
qe te dua per jete
e jo vetem per nje nat

te gjithe dikur thonin
fati eshte i verber
por kete se kishin pare
ne jete as ne enderr
nje jete une do te pres
por jo edhe nje tjeter
do te e kerkosh mua
dashurine e vjeter

do te kisha thene
edhe pse zemer nuk po kam
te lutem me harro
sepse ty me nuk te kam
do te le nje porosi
qe kurre mos ta harrosh
kurr perpos meje
tjeter mos te dashurosh

e deshta nje jete
dhe ty sikur askend
vetem te nderroj jete
ne preherin tend
te deshta vetem ty
me shum se jeten time
si u nderrua koha
te mbes per ty vetem kujtime

nje dite nga gjumi zgjohu
dhe syte laji me lot
mendo se tani mua
sme gjen me ne kete bot
ne kete moment te hidhur
aspak ti mos me qaj
merre fotografine time
[dhe ne duar e mbaj

sa do te kushtonte nje lot
sa do te kushtonte nje fjale
a do te vije nje dite te kuptosh
se sa te deshti ty ky djale
dashurine time
me para dot se blen
sado te mundohesh
ne treg nuk e gjen

dashuria nuk eshte loder
zemra ime nuk eshte koder
trupi im nuk eshte dru
a e din ti se sa te du
]e kisha vetem nje jete
ate e ruaja per ty
mirepo fati keshtu e deshti
te jetoj me lot ne sy

zgjodhe rrugen e gabuar
zgjodhe rrugen e flijimit
zgjodhe rrugen e tradhetise
te humbjes dhe te mbarimit
akoma pa e filluar
dashurine tone
nje zjarr ne mes me hyri
dhe na ndau pergjithmone

perse te flas per fatin
kur me sbesoj ne fat
]me mori ate qe kisha
me la me plage ne shtrat
ti kthehem realitetit
ti kthehem te vertetes
te them ty se me ste dua
por te gjej fatin e jetes

me le ne zemer gur
me le ne zemer zjarr
]me zhduke nge kjo jete
tani jetoj ne varr
dikur sa te deshta
tani nuk po besoj
se ne jeten tende
[me nuk ekzistoj


perse u ndihmon
atyre qe nuk kane bese
perse llogarit veten
sikur nena tereze
isha thellur ne mendime
me kujtimet e tua
sikur vale me vjen nje ze
duke me thene se te dua

e papritur ishe ti
kur mu shfaqe ne derë
ne zemer sikur befasi
ndoshta te solli nje erë
a te besoj ne fjale tash
a te besoje ne shoqeri
a te besoj ende ne fat
a te besoj ne dashuri

a te enderroj ende ty
a te enderroj trupin tend
a te them ate qe kam ne zemer
se veq teje sdua askend
mos prit me te lutem
ma fal mua nje lot
me bere te kuptoj tani
se me do sa nje bot

a te flas me zemer ty
a te flas tani me goje
a te harroj ate qe me bere
a te nderpres me kete loje
dikend tash e urrej
por nuk e di se ken
ai qe ne zemren tende
vendine tjetrit zemer

ky eshte fundi hidhur
ky quhet mbarim
kur ty me se shumti te deshta
me solle shum pikellim
nje qast shum i rende
nje qast shum i veshtire
me detyron zemra
te them lamtumire

e marr nje gote te madhe
ate e mbusha me lotet e mi
marr edhe nje tjeter
por u ndal ne nje dashuri
dita e pikellimit
dita e mbarimit
dita e ndarjes
e vuajtjes dhe perqarjes
edhe sa duhet te pres
edhe sa duhet te lotoj
edhe sa kohe me duhet
qe per ty jete te nderroj
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Enkelejda

Enkelejda

Numri i postimeve : 333
Registration date : 01/10/2008

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE   18th October 2008, 5:39 am

tesaqoklliKUR TE TAKOJ KETUKur te takoj perseri
per mua vetem ti je dashuri
kur te takoj edhe sa te pres
eja eja mos me le te vdes


Do te vazhdoj te pres akoma
dhe me zemer dua te takoj
nje dite do te them ne sy
se vetem ty te dashuroj

do te prees sa nje jete
te takoj ne realitet
se dashuria e vertetet
nuk lindet vetem ne net


do te pres me duar hapur
dhe ty do te perqafoj
me duart e mia te zjarrta
belin tend do ta shtrengoj

ndoshta kete do ta lexosh
ndoshta te gjithe do ta kuptosh
kete e shkruan zemra ime
qe nje dite ndoshta do ta dashurosh


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Enkelejda

Enkelejda

Numri i postimeve : 333
Registration date : 01/10/2008

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE   18th October 2008, 5:39 amQë Kur


[Qe kur po pres[
e asgje te re
me merr zot kete shpirt
le te me fusin ne dhe

qe kur po pres
asnje ngushellim
vetem vuajtje ne zemer
dhe ne shpirtin tim

qe sa kohe e humba
por asgje nuk ndodhi
e tere tradhetia
pa plan te drrodhi

nga shikimi yt
mua me rridhnin lot
e tani kur te kujtoj
te qaaj edhe sot

perse po me mundon o zot
perse ende te pres dashuri
kur po dashuroj me zemer
po me kthehet me tradhetiTesaqoklli
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Enkelejda

Enkelejda

Numri i postimeve : 333
Registration date : 01/10/2008

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE   18th October 2008, 5:40 am
Mesazhi

Porten qe dikush e hapi
Porten qe dikush e mbylli
arrigen ku dikush u ul
Macen qe dikush e perkedheli
Frutin qe dikush e kafshoi
Letren qe dikush e lexoi
Karrigen qe dikush e permbysi
Porten qe dikush e hapi
Rrugen ku dikush vrapon akoma
Pyllin qe dikush pershkon
Lumin ku dikush hidhet
Spitalin ku dikush vdiq

nje fate shum te veshtire
nje fat vetem nje fat
qe te dua per jete
e jo vetem per nje nat

te gjithe dikur thonin
fati eshte i verber
por kete se kishin pare
ne jete as ne ender

nje jete une do te pres
por jo edhe nje tjeter
do te e kerkosh mua
dashurine e vjeter

do te kisha then
edhe pse zemer nuk po kam
te lutem me harro
sepse ty me nuk te kam '

do te le nje porosi
qe kurre mos ta harrosh
kurr perpos meje
tjeter mos te dashurosh

e deshta nje jete
dhe ty sikur askend
vetem te nderroj jete
ne preherin tend

te deshta vetem ty
me shum se jeten time
si u nderrua koha
e mbes per ty vetem kujtime

nje dite nga gjumi zgjohu
dhe syte laji me lot
mendo se tani mua
sme gjen me ne kete bot

ne kete moment te hidhur
aspak ti mos me qaj
merre fotografine time
dhe ne duar e mbaj

sa do te kushtonte nje lot
sa do te kushtonte nje fjale
a do te vije nje dite te kuptosh
se sa te deshti ty ky djale.

dashurine time
[me para dot se blen
sado te mundohesh
ne treg nuk e gjen


dashuria nuk eshte loder
zemra ime nuk eshte koder
trupi im nuk eshte dru
a e din ti se sa te du

e kisha vetem nje jete
ate e ruaja per ty
mirepo fati keshtu e deshti
te jetoj me lot ne sy

zgjodhe rrugen e gabuar
zgjodhe rrugen e flijimit
zgjodhe rrugen e tradhetise
te humbjes dhe te mbarimit

akoma pa e filluar
dashurine tone
nje zjarr ne mes me hyri
]dhe na ndau pergjithmone

perse te flas per fatin
kur me sbesoj ne fat
me mori ate qe kisha
me la me plage ne shtrat

ti kthehem realitetit
ti kthehem te vertetes
te them ty se me ste dua
por te gjej fatin e jetes

me le ne zemer gur
me le ne zemer zjarr
me zhduke nge kjo jete
ani jetoj ne varr,

dikur sa te deshta
tani nuk po besoj
se ne jeten tende
me nuk ekzistoj


perse u ndihmon
atyre qe nuk kane bese
perse llogarit veten
sikur nena tereze

isha thellur ne mendime
me kujtimet e tua
sikur vale me vjen nje ze
duke me thene se te dua

e papritur ishe ti
kur mu shfaqe ne derë
ne zemer sikur befasi
ndoshta te solli nje erë

a te besoj ne fjale tash
a te besoje ne shoqeri
a te besoj ende ne fat
a te besoj ne dashuri

a te enderroj ende ty
a te enderroj trupin tende
a te them ate qe kam ne zemer
se veq teje sdua askend

mos prit me te lutem
ma fal mua nje lot
me bere te kuptoj tani
se me do sa nje bot

a te flas me zemer ty
a te flas tani me goje
a te harroj ate qe me bere
a te nderpres me kete loje

dikend tash e urrej
por nuk e di se ken
ai qe ne zemren tende
vendine tjetrit zen

ky eshte fundi hidhur
ky quhet mbarim
kur ty me se shumti te deshta
me solle shum pikellim

nje qast shum i re
nje qast shum i veshtire
me detyron zemra
te them lamtumire

e marr nje gote te madhe
ate e mbusha me lotet e mi
marr edhe nje tjeter
por u ndal ne nje dashuri

dita e pikellimit
dita e mbarimit
dita e ndarjes
e vuajtjes dhe perqarjes

edhe sa duhet te pres
edhe sa duhet te lotoj
edhe sa kohe me duhet
qe per ty jete te nderroj

IMG]http://www.poezi.org/Poezi/Poezi46/aracubuk.jpg[/IMG]
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Enkelejda

Enkelejda

Numri i postimeve : 333
Registration date : 01/10/2008

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE   18th October 2008, 5:40 am
Nje zemer e thyer vajton
per ty e dashura ime
kjo zemer qe dikur te deshti
tash ka mbete jetime


nje zemer e thyer po qan
per ty po mban zi
per jete nuk do te harroj
as ne dhe kur te hy


nje zemer e thyer ne mes
thot valle a te pres
a te shkoj nga kjo bote
e ty mos te ze bese

nje zemer e thyer
kurr sdo te harron
edhe pse per ty e thyer
[SIajo ende per ty vajton

kujto syte e mi te lotuar
kujto zemren time te thyer
mos e permend me emrin tim
se mundesh keq me e ndyer

nje zemer e vetmuar
per ty e harruar
per ty me lot te pandalur
se ty te ishte falur

nje zemeer eshte larg
nuk po mundem ta takoj
vetem kur po e kerkon zemra
ate dua ta ledhatoj


nje sy me mbeti ne shikim
duke thene ti o shpirti im
duke thene e dashura ime
sa te deshti zemra ime


nje zemer qe dikur e kujtoje
nje zemer qe e dashuroje
nje zemer mbeti e perkryer
qe kur ti e pate thyer

nje zemer me mbeti e zbrazur
sepse me kishte plasur
sepse ty nuk te pashe me
dhe mbeta te qaj per ty me ze
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Enkelejda

Enkelejda

Numri i postimeve : 333
Registration date : 01/10/2008

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE   18th October 2008, 5:41 amI HARUAR
jetoj i harruar
pa jete e pa shprese
valle kush eshte fajtore
qe tani une do vdese

jetoj i harruar
pa ty pa dashur
jetoj pa aspak zemer
se te humba ty

jetoj i harruar
ne mesin e erresires
jetoj i harruar
pa plotesimin e deshires

jetoj i harruar
askush per mua smendon
plaget qe kam ne zemer
ska mjek qe mi sheron


jetoj i harruar
vetem ty te pres
nes eti sme kthehesh
pa shprese do te vdes


jetoj pa ty e dashur
ka kohe qe ste kam pare
lotet qe per ty i derdha
tani me jane thare

bota pa skaj
e une te qaj
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Enkelejda

Enkelejda

Numri i postimeve : 333
Registration date : 01/10/2008

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE   18th October 2008, 5:41 am

Dielli i ketij mengjesi kishte leshuar rrezet ne qdo kend te kesaj natyre,e
cila diti te krijoj diqka edhe per mua.
Diqka te zemres,te shpirtit,diqka qe me pare kurre se kisha shijuar.
Nje dashuri e re,nje enderr e re,nje fat i ri,hyri ne mua papritmas.Pyta
veten a thua jam ne enderr por jo eshte realitet qe ka zen vend ne zemren
time.

A thua natyra pat kohe qe te krijoje diqka edhe per mua.
Jam e lumtur........e lumtur......
Nuk e di se si ti shuaj ndjenjat nepermes kesaj flete,ndjenjat qe kam ndaj
ti nuk shuhen dot me fjale.Frynte nje stuhi e lehte mbi fytyrat tona e
floket na fluturonin si ndonje yll mesnate....E vetmuar ne shtepi
mendoja....

Ishte nje nate e fresket gushti.
Mendoja rreth shume gjerave e mendoja edhe per te....Mendimet me fluturuan
[neper koke e ne fund e kuptova se qdo gje e ka kohen e vet,ardhjen dhe
fundin e vet.

[Qdo gje po vinte dhe shkonte.
E edhe dashuria ime e pare erdhi koha kur e dashurova,vujta e ne fund e
urrej.Dashuria e madhe po shendrrohet ne urrejtje.
Kete se kam besuar kurre,por eshte e vertete.Nuk e paskam pasur fat e me as
qe do te mendoj per te.Por do te mendoj per dashurine e re,per ardhmerine
tone.

Fati i njeriut qenka i fshehur.Fati qenka plumb i rende,breg i
larte,sketerre qe kaperdin qdo gje e edhe njeriun.
E ndjej veten te lumtur por edhe te rraskapitur e te lodhur me shume se qdo
here tjeter

Nuk di pse.....Sigurisht nga plaga ne zemer qe me mbet qysh nga dashuria e
pare.Por do ta mbyll kete plage e do ta hape plagen e lumturise,plagen e
dashurise se re.
Do te lulezoj dashuria jone e re e me s'do te merzitem per ato qe s'mund ti
kthej.....Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Enkelejda

Enkelejda

Numri i postimeve : 333
Registration date : 01/10/2008

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE   18th October 2008, 5:42 am

Sikur të isha

Sikur t’isha diell
]Dhe botën ta ndriçon
Aty tek ty do t’vija
Dhe shpirtin do ta ngrohja

Sikur të isha det
I thellë dhe pa mbarim
Pafundsin time do t’dhuroja
Që të kishe pavdekshmërin

Sikur të isha yje
Dhe të udhëtoja nëpër net
Errësirën do ta zhdukja
Do t’lija vetëm natën e qet

Sikur të isha ëndërr
Ty do të takoja
Dhe vetëm për një cast
Atë moment ta përjetoja

Sikur të isha buzëqeshje
Tek ty do vija
Mbi fytyrën tënde
Aty do të rrija

Sikur të isha këngë
Për ty do të këndoja
Dhe tingujt më të bukur
Ty do ti dedikoja

Po të isha lule
Do të falja bukurin
Dhe në mëngjes kur të zgjoheshe
Do të jepja freskin

Po të isha era
Ashtu lehtë do të fryja
Dhe si një fllad pranvere
Në zemrën tënde do hyja

Po të isha zot
Botën do t’ndryshoja
Dhe gjith parajsën
Ty do ta dhuroja

Po të isha shpirt
Do t’vija aty tek ty
Zemrat tona do ti bashkoja
Dhe atëherë do t’ishim dy.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Enkelejda

Enkelejda

Numri i postimeve : 333
Registration date : 01/10/2008

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE   18th October 2008, 5:42 amDASHURIA IME

U linde në zemrën ? time,
Dhe zjarr përhape në shpirtin tim
Ma mbushe plotë gëzim jetën,
E unë fitova një amshim...
O Zot o shpirti im,
O jeta ime e shtrenjtë
O fat i syve të mi e shkëlqim,
Kulm i dëshirave të mia e besim...
Pa ty shpirti po më shkrihet, e di
Dhe në vetmi zemra ? më tretet
Sikur të gjithë i shohin eshtrat e mi,
E mua vetëm të vdes më mbetet!
Më zgjove nga vdekja, më the jetooooo,
Preke shpirtin tim dhe i the gëzooooo,
Ke jetën time që le pa gaz
Prapë mundohem drejtë lumturisë të marr haz...
Po unë jo nuk do të vdes,
Se dua të jetoj
Sa të jem gjallë do të të pres,
Do të jetoj edhe atëherë,
ti kur vdes.......!!!!!Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Enkelejda

Enkelejda

Numri i postimeve : 333
Registration date : 01/10/2008

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE   18th October 2008, 5:43 am

TE SHIKOJA....Te shikoja ne sy....
Shume te lodhur ata ishin
Te mbytur ne lot
Ata me shikim nuk kishin.....

Te preka floket....
Butesia nuk ishe me aty
Ato ishin te thara
Sikur thonin te ngel faji ty....

Te preka buzet ....
Jete ne to nuk kishte me
Te thash me fal
Por goja jote nuk fliste me....

Ta preka zemren....
Ajo rrahjet i kishte ndalur
I humba ndjenjat
Kjo bote per mu ka mbaruar....

Ta pash shpirtin.....
Larte ne qiell po shkonte
Me tha te kam FALUR
Me gjithese ti ke shum faj.....

Te humba ty.....
Kete kurre nuk ja fal vetes
Ti ne shpirtin tim do qendrosh
Tani e gjithe JETEN
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Enkelejda

Enkelejda

Numri i postimeve : 333
Registration date : 01/10/2008

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE   18th October 2008, 5:43 amtesaqoklliMë Duaj
Me duaj per ate qe jam ne te vertete,
per momentet e mia te cmendurise per,
diskutimet e mia shume serioze,
me duaj per sinqeritetin tim,
per oren time,
me duaj kur te provokoj,
por mbi te gjitha me duaj
sepse te dua edhe une!Nje person
nuk eshte i rendesishem se sa hapesire
ze ne zemren tende,
por per boshllekun qe ze kur nuk eshte me.
Ndonjehere endrrat behen realitet, por me ty,
realiteti u be nje enderr.
Buzet tona pasionante u bashkuan
me to u bashkuan dhe zemrat tona te pafajshme
lotet na rrodhen se gjetem njeri-tjetrin.
Nese ti nuk do te kishe emer,
do te te therrisja Dashuri,
dhe nese dashuria nuk do te kishte emer
do ta therrisja me emrin tend.
Nese do te zbuloja rrugen per tek zemra jote,
do te fshija cdo gjurme per te shmangur
kedo qe mund te me ndiqte pas.
Do te mesohem me mosqenien tende,
do t'u them njerezve qe "ishte fati",
do te dije te shtirem e lumtur....
kushedi ne do te jem ne gjendje t'i them zemres sime..

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Enkelejda

Enkelejda

Numri i postimeve : 333
Registration date : 01/10/2008

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE   18th October 2008, 5:44 am


Te Dua
Te dua sa çmenduria!
Te dua me shume se gjithesia!
Te dua te me besosh!
Te dua qe te me dashurosh!
Te dua nen henen me vezullime!
Te dua nen dritat me shkelqime!
Te dua me ndjenjen me te madhe!
Te dua edhe me merzi apo halle!
Te dua sa kurre s'ta them dot!
Te dua me shume se çdo gje ne bote!
Te dua me çdo dashuri!
Te dua vetem ty Te dua, te dua kaq shume!
Te dua pafundesisht si nje rryme

sepse vetem me ty ne kete JET ........ une mund te jetoj!
Te dua dhe per ty Enderroj!
Te dua, por edhe te adhuroj!
Te dua sepse me do edhe ti
Te dua o e vetmja imja dashuri

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Enkelejda

Enkelejda

Numri i postimeve : 333
Registration date : 01/10/2008

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE   18th October 2008, 5:44 amMë Fal
Më fal që të shkruaj
Më fal që për ty vuaj
Më fal që jam dashuru
Më fal që smuna pa ty me jetu
Më fal që të thëras
Më fal që vetëm për ty flas
Më fal që kom gabu
Më fal që për këtë skom mendu...
Më fal që të kujtoj
Më fal se nuk mund të harroj
Më fal që të flas
Më fal që të shkoj mbas..
Më fal që të shikoj,
Më fal që për ty jetoj...
Më fal që kam mbet e harrum
Më fal që emrin tënd e përmendi në gjumë
Më fal që kam qen e marrë,
Më fal se ky su kon gabimi i parë
Më fal që të bezdis
Më fal që stë kam ra në his.
Më fal edhe nje her që kom gabu
Më fal që jom pendu..
Por më së shumti më fal që TË DU!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Enkelejda

Enkelejda

Numri i postimeve : 333
Registration date : 01/10/2008

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE   18th October 2008, 5:45 am

Shenuar ngaMENDOJA SE ME DOJE


Mendoja se ti ishe ajo qe unë jetën do kaloja dhe sa herë te jem i zbrazët
ne krahërorin tend te vajtoja, me thoje se shumë më doje dhe shpirtin ma
orcoje çdo herë që u ndihesha i vetmuar, i qortuar nga kjo botë i
turbulluar nga dhimbjet e trishtimet që në këtë botë ekzistojne ,doja qe
varrin ta hapja e ne te te gruposesha. Por ish dicka qe me ndalonte ishe ti
o yll qe shpirtin ma frenoje dhe ne zemren time dicka te rend sheroje,
trishtimet ti mi largoje e zemren time me dashuri e plotesoje ishe aq e
embel sa pa ty un vajtoja, isha si nje yll se un vec ty te enderoja .Nuk e
di
perse erdhi ky fat i zi qe nga ti me largoj e ne gurbet te zi me dhuroj, nuk
deshja qe larg teje te qendroja por kisha nevoj qe pak te punoja ,me the
kthehu ose jeten me nje tjeter do vazhdoje. por thash se ti do me prisje
vetem edhe per pak kohe, nje lajm me erdhi dhe shum u pikellova,gjer sot e
asaj dite dite te lumtur nuk kalova nuk e di perse me the me doje dhe per
nje kohe te shkurtet nuk durove, por me tjetrin u martove ti kujtoje qe un
po ndiej kenaqsi pa ty ne krahte e mi,pa familje pa shoqeri por dite per
dite rri dhe e mallkoj gurbetin e zi qe ma largoj lumturine me dha dhimbje e
trishtim si nuk pate as pak meshir si se njohe ketë shpirtin tim si nuk
mendove për zemrën time si do të përballoj pran këtyre zhgënjimeve tani në
gurbet jetoj ku në heshtje vetëm për ty mendoj,shpirti për ty me qan ,lulet
më duken pa er.Gjelberimi me është zhdukur,ne qiell ska yje por re tani nuk
e di si te
veproj.Shpirtin tim tani e pastaj nuk e di se kush do të ma frenoj,varrin
tim nuk e di se kush do ta vajtoj.Ndoshta ndonjëherë e kupton se unë akoma
për ty vajtoj,kjo jetë qenka ferr i mallkuar, një njeri qe e desha dhe e dua
s’ia ndin fare per mua.
O engjujt e perëndisë këtë dashuri kush e shkatërroj,tani më tregoni ju
lutem ndonjë gjë a do të ndryshoj,apo prap do të vuaj në sytë e mi lotët sdo
te kenë të shuar
Por ndoshta diçka ka për të të ndryshuar ndonjëherë,ndoshta kam për të
]dashuruar dhe lotët nga sytë e mi nga gëzimi kanë për të kulluar.

Nëse më don aq sa më thua,
mos kërko të mi nderpresh ëndrrat
dëshirat ,kënaqësitë
të cilat i kam për ty
Ato janë aq të bukura po të futesh brenda tyre,
pa to unë sdo të jem ky që jam,
pa qenie pa shpirt,
Pa to unë do te isha një njeri i zbrazur ne trupin tim
i lëvizur nga të tjeret ,
Pa to ti s'do të më duash kaq shumë !
Mos ke frig unë ëndrroj aq sa duhet ëndrruar
ndaj i zhgënjyer nuk dal nga to ,
kujdes të lutem mos mi lë në gjysëm ëndrrat,
dëshirat ,kënaqësin të cilat i kam vetem për ty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Enkelejda

Enkelejda

Numri i postimeve : 333
Registration date : 01/10/2008

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE   18th October 2008, 5:45 amUn Jetova

Ket poezi ia kushtoj atyre qe me nje kohe kan dashuruar
dhe tani jane te ndare dhe atyre qe vuajne
ia dhuroj dhe ndienjat keshtu po i shprehi
..ti e dashur qe nuk din te dashuron ,
per dashuri qe sia vlen jeee po ne ate kohe
ti je krejt e qmendur emrin tend e kam
ne zemer me dashuri e shenova nje enderr
te bukur te vertet e mendova ,
ne dashurin tende si u mashtrova
me fal qe te dashurova kot ish me prit dashuri
prej teje nkete bote te rejshme qka s'paska,
ti as ne mendje nuk e paske mua tme dashuroje
me fal qe te dashurova hakmarrjen e dhimbshme
do ta bej nuk ka njeri qe se bene mtrego
kjo cila me rend eshte qe ma bere mua
cdo gje e ka rendin e vet mos harro se rendi
edhe te une nje dite vjen dhe kete asnjeher
mos e harro ai qe qesh i fundit me mire qesh
ate qe e bere afer nuk te jet nje kijamet
do te pelcet hapi veshet mire dhe ndegjo
me ty kam pune hakmarrjen do ta marr
ti sa her qe troket dera duke menduar
a eshte ai a e hape ndonjeher ti sa her
cingeron telefoni a eshte ai duke te thirur
a e hape ndonjeher duke kaluar ne lagje
me sy mua a me kerkove ndonjeher keto ti
nuk i perjetove keto ti nuk i din keto un
i perjetova une i i di pa ti nuk i din
pa zot ti nuk e din pa fe ...
dashuria jote pa e Jetuee a mbaroj
lulet e tua pa qel a u kputen shpirti yt
i poshter ne kete bot a u djeg
keto ti nuk i perjetove keto ti nuk
i di keto un i perjetova une i di
pa ti nuk i din pa zot ti nuk e din pa fe
ti hic nje pas nje Duhanin a ndezee ,
ty ndonjeher a te kan rrjedhur lotet neper sy,
ti duke dashuruar a u trathtove
keto ti nuk i perjetove keto ti
nuk i di keto un i perjetova une i di
pa ti nuk i din pa zot ti nuk e din pa fe
ti cdo njeri qe e pe a e perngjate me mua
por ti mua jo po dikujt tieter a i the te duaa
ti nuk mund te thuash bre loqk ti
nuk mund te dashurosh
keto ti nuk i perjetove keto ti nuk i di
keto un i perjetova une i di pa ti nuk i din
pa zot ti nuk e din pa fe ..ti a u zhgenjeve
ndonjeher pse linde ,ti a u dehe ndonjeher nga dashuria
ti ndonjeher nje robi rob a ju bere keto
ti nuk i perjetove keto ti nuk i di
keto un i perjetova une i di pa ti nuk i din
pa zot une i di ....ti kafiterit shtepi
a i bere ,zoti egziston dikujt tjeter
a iu dashurove ,ti dukee pirr a ke fjete
neper qoshe te sokaqeve keto ti nuk i perjetove
keto ti nuk i di keto un i perjetova une i di
pa ti nuk i din pa zot une i di pa fee
ti drejtesin tende nje njeriut a ja [Censored]
ti dukee e ditur a e fute veten ne zjarrr
ti me vite te tera per hir te dashurise a u lendove
keto ti nuk i perjetove keto ti nuk i di
keto un i perjetova une i di pa ti nuk i din
pa zot une i di pa fee .... a rrjedhen lotet
e tu ndonjeher si shiu . Jeta jote e shkrett
zemra jotee si guri a eshte mesuar te vuaj
keto ti nuk i perjetove keto ti nuk i di
keto un i perjetova une i di pa ti nuk i din
pa zot une i di...ti me nje grop qe ska dalje
je futur ,ti ne nje dhom te erret a ndejte vetem
,ti me nje vuajtje qe sperfundon a u dogje
keto ti nuk i perjetove keto ti nuk i di
keto un i perjetova une i di pa ti nuk i din pa
zot une i di... shpresat dhe enderat e tua
pa u realizuar a u shuan , ti per te harruar
ne vendet qe linde u rrite a shklove ndonjeher
,ti drejtesin se deshte qe te turprohesh e pa bes
, keto ti nuk i perjetove keto ti nuk i di
keto un i perjetova une i di pa ti nuk i din pa
zot une i di pa fee...ti neper mure te duaa a
e shenove ndonjeherr, ti a i beson vetes
dhe qe kjo dashuri te mos perfundoj ,
ti a ie lutur ndonjeher te zoti qe te bashkoj
me te dashurin ,keto ti nuk i perjetove
keto ti nuk i di keto un i perjetova une i di
pa ti nuk i din pa zot une i di pa fee..
ti a i drejtohesh zotit ndonjeher duke i thene pse
me krijove pse sme le te jetoj ,ti a i dola azrailit
ndonjeher perpara duke i thene s'mund te ma marresh shpirtin
ti a iu hidherove fatit pse un humba e ti po fiton,
keto ti nuk i perjetove keto ti nuk i di
keto un i perjetova une i di pa ti nuk i din pa zot une i di pa fee..


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Enkelejda

Enkelejda

Numri i postimeve : 333
Registration date : 01/10/2008

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE   18th October 2008, 5:46 am

Shenuar Nga :

TI MALLKIMI IM

Cili je ti qe sonte nuk te njoh?
Te kam ngritur ne ato largesi ku qendroj une dhe kurre askush nuk ka pasur guxim qe te te zbres.Nuk ke pasur guxim madje as ti qe te largohesh prej aty.

E sonte une vete me pameshiren e nje pirati te zbres nga ato lartesi.Ti hije e zbeht pa shkelqim.
Me pate thene njehere me lot ne sy."MENDO PER MUA SEPSE UNE GJITHMONE DO TE JEM ATJE KU TI DESHIRON TE JEM".

O mashtrues i vetvetes,ti kurre nuk do te jesh atje ku une deshiroj ti te jesh.Dhe,mos u lut sepse une nuk ndjej meshire.Madje as per ty.Ndjej dhimbje ne heshtje,sepse mbeta pa ngushllim.

Si nuk kupton se qendron ne buze te gremines e cila nuk do te gelltise menjehere.Dhe nuk dua qe ne renien tende te me rrembesh edhe mua me vete ne shkatrrimin tend.

Dehu dhe kremtoje humbjen.Mos me kerko sepse une largohem nga skena e me vete e terheq perden e cila per ty bie pergjithmone

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Enkelejda

Enkelejda

Numri i postimeve : 333
Registration date : 01/10/2008

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE   18th October 2008, 5:47 am

[Në vend që ta uroj datëlindjen më duhet të të përkujtoj....
Në vend të dhuratës më duhet të vë kuror mbi varrin tënd....
Pa ty janë të zbrazëta rrugët e qytetit
Pa ty as unë nuk jam ajo që isha..
Pa ty jeta është e pakuptimtë....
Përjetimi i dashurisë sonë është e vetmja kaptinë e jetës sonë,qdo gjë tjetër ka vdekur....
Jam shkrumuar për ty
Asgjë nuk e ka kuptimin e jetës.E kam të zbrazët jetën,më nuk të pres mes njerëzve.
Më nuk e kam buzëqeshjen tënde.
Sot në datëlindjen tënde në vend që të sjell dhuratë,mua më duhet të të sjell kuror mbi varrin tënd....
[Qdo ditë që vjen më sjell mërzi dhe mall më shumë....
[Malli më ka marrë për ty...për zërin tënd ....O JETA IME.
[Në këtë ditë vetëm në fotografitë tona mundohem të gjej ngushëllim,gjithmonë kam menduar që në këtë të datëlindjes tënde ta festojmë bashkë si gjithmonë,asnjëherë nuk kam menduar se për këtë ditë unë do të vi tek varri yt me lot në sy dhe në vend të dhuratës të vë kuror mbi ty.....
[Qdoherë ishim bashkë për këtë ditë
[Ndërsa kjo datëlindja jote më gjeti me dhembje dhe lot në sy.
[Shumë Nëntorë do të vijnë e do të shkojnë,e ti nuk do të jesh që ta festosh datëlindjen tënde,por unë do të jem ajo që për qdo vit do ta vë nga një kuror me nga një lule më shumë mbi ty, e ti do të më shikosh nga qielli po me atë buzëqeshjen që më shikoje qdoherë....

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Enkelejda

Enkelejda

Numri i postimeve : 333
Registration date : 01/10/2008

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE   18th October 2008, 5:47 am
E thelluar ne heshtjen misterioze rri prane dritares dhe shikjoj
natyren.Asgje nuk me terheqe,as pamja e bukur e kesaj vjeshte e asgje
tjeter...
Lumturia,kenaqesia,gezimi im jane shuar qysh diten qe te mori vdekja ''TY
ENGJULLI IM...''
Ti tani je larg meje,shkove ne nje bote te pakthim,ne boten e amshimit
''ENGJULLI IM''.......
Qe nga dita kur ike ti, nuk me jane terur me lotet.
Me thone se nje dite do te me kaloj e tere kjo,dhe do te kem vetem ne
kujtime dhe ne enderra,por jo une edhe sot mbas1jave nuk po mundem ta bind
veten se ti me ''ENGJULLI IM'',nuk ben pjese ne mesin e te gjalleve,por as
i vdekur sje jooooo.......jooooo,sepse nga zemra ime dhe nga mendja ime
nuk do te shlyej per jete e mot...gjithmon do te jetoj me kujtimet e tua
Sot me 29.10.2007 u ben 1jave,javet do te behen muaj,e muajt vite dhe une
ende do te qaje per ty .......''ENGJULLI IM''....
Shume plane per te ardhmen ishin te lidhura me TY....Ato u shuan por
dashuria dhe kujtimi i qdo gjeje sa ishim bashke do te jene te perjetshme...
Godites qe lajmi i zi qe me erdhe
Humba DASHURINE TIME TE VETME DHE TE JETES...
Skam fjale te pershkruaj dhimbjen per humbjen tende as veten spo muna me
bind qe ''TI'' nuk je me....ne mua ke len vetem dhimbje qe edhe mu nje dite
do te me qojne ne varr....
Dhimbja eshte thelle,shume thelle ne zemren time...
Ti jeton ne zemren time dhe do te me mungosh shume derisa nje dite te

takohemi serish...


[
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Enkelejda

Enkelejda

Numri i postimeve : 333
Registration date : 01/10/2008

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE   18th October 2008, 5:48 am


FALJAEGZISTON
[E braktisur....
E vetmuar....
E harruar....
Ju lutem mos me harroni,edhe une jam diku!
Thjeshte:Egzistoj....
Edhe pse per mua si intereson askujt.
Mos me lini vet,

e nese dikush don te rrij me mua
ju lutem,ju pergjeroj qe per te te mos flasin....
[Per qka do me folni e per ate joo, joo-ajo dhemb...
Me vret shpirtin.
E kam pritur kete e dija qe do te ndodhte,
por ja qe ende me dhemb plaga e asaj dashurie.
E kuptoni qe ndonjehere njeriu gabon,
edhe gabimi falet keni degjuar per ket fjale?"Falje"
Ju si duket jeni mesuar vetem ti gjykoni njerezit.
Si nuk e kuptoni qe gabimi im nuk eshte ber me qellim,e ter kjo ka nje arsyeje dhe nje pergjigje...
"DASHURIA"
Prandaj mos me lini vet


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Enkelejda

Enkelejda

Numri i postimeve : 333
Registration date : 01/10/2008

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE   18th October 2008, 5:49 am

TINGULL TUPANI

E degjoje nje tupan dhe e pyes veten:
A thua kush eshte ai fatlum qe martohet sot?!....
Kush po ben darsem deri sa une zhytem
[ne lot.Ti sot po martohesh!
E une ku do te mbetem une?!
Cfare do te bej pa ty....?
Tingulli i tupanit me shpon timpanin e veshit,
deri sa jashte po bejne dasem...
Ah!Tupan i mallkuar,sa neverites qe je
Perse une duhet te vuaj deri sa ti qesh e gezohesh.
[Ne vend qe nusja te isha une,
[eshte tjetra e gezuar dhe e lumtur....
E une jam mbyllur ne shtepi dhe pres dasmoret e tu
deri sa kalojn rrugen me nusen tende dhe qaj
[pa lot,sepse duke qare per ty edhe lotet me jane shterur.
Une urrejtjen nuk e njoh,di vetem te dashuroj.
[Dhe prap shpresoj se fati shpinen nuk ma kthen
dhe ndoshta tupani nje dite do te bjer edhe per mua
por ta dish se e lumtur nuk do te jem kurre,
sepse lumturia e vetme per mua ishe TI.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Enkelejda

Enkelejda

Numri i postimeve : 333
Registration date : 01/10/2008

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE   18th October 2008, 5:49 am

KAM DËSHiRKam deshir te shof me sy,

qe gjithmon te jam me ty.
Kam deshir ty te takoj,
vetem ty te dashuroj.
Kam deshir prap e jotja t`jam,
se pa ty asgje nuk kam.
Kam deshir dhe nje qellim,
bashk me ty t`jam gjer n`amshim...
Sa yje ka nata nuk mund ti numroi
sa te dua zemer nuk mund ta besosh
ket dashuri mos ja trego as kujt
se zemra ime nuk i takon gjithkujt.
Sikur qelli te ish letër
dhe deti të ishtë bojë,
nuk do shkruaja azgjë tjetër
vec se ty i të dashuroj
E di Qdo gje Eshte KoT
Por Un Ty SmunD Te HaRoJ "TË DUA


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Enkelejda

Enkelejda

Numri i postimeve : 333
Registration date : 01/10/2008

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE   18th October 2008, 5:50 am

TE DUA!!!!

Te dua shume,edhe pse nuk kam asnje shpres tek ti,pavarsishte se jetes kurre nuk i dihet....
]Njeriu,kur dashuron e krijon nje bindje ne vetvete se do te jete tere jeten bashke me personin me te cilin takohen

E une te dashuroj shume,edhe pse e di shume mire qe ne kurre s'do te jemi bashke,se s'do te jesh kurre i imi...jo pse nuk mundemi po pse ti nuk don qe ne te dy te jemi bashke deri ne momentin e fundit.Shume here e pyes veten
SI FILLOI E GJITHE KJO?!


Me mall e kujtoj momentin kur u takuam,prej momentit te pare qe te njoha e ndjeja nje lloj simpatie ndaj teje,por kurre s'kisha menduar se do te ishim diq me teper se shoke,e as qe prisja diqka nga ti sepse me dukeshe i paarritshem!!!!
Fillove te hyje ne enderrat e mia,ne zemren time,ne boten time.U bere pjese e jetes sime,fillova te te dashuroj me forcen time shpirterore.Kur s'kam menduar se mund ta dashuroja nje mashkull siq te dua ty...Te shikoj dhe me dukesh gjenial.Thone se ska asgje te persosur ne kete bote,por une nuk mund te shoh ndonje mangesi tek ti,prandaj thone se ti je i persosur apo ndoshta dashuria me ben te te shohe ndonje mangesi tek ti.
[Secili djal qe me afrohet ose me thote ndonje fjale me ben te te dua edhe me shume,sepse tek asnjeri nga ta nuk e shoh ate qe shof tek ti.

A thua qfare mendon ti per mua?!
Ah,sikur vetem nje qast te hyja ne zemren tende dhe te kuptoja se qfare ndien zemra jote per mua...
E ne kete erresire qe ka mbuluar qytetin sikur me flet diqka dhe me thote se ti ndien diqka te mire,se ajo qka ndien per mua nuk eshte dhembje ose meshire,por jam e sigurt se ti sadopak me do,sepse ndoshta ti s'di te genjeshe...
Nuk e din se sa eshte e vlefshme nje
"TE DUA
nga ti?!Une dua vetem te jem me ty,sa me gjat qe te jete e mundur edhe pse e di qe kjo eshte e paaritshme.
Jo,jo se kam harruar:e di se heret a vone une duhet ta vazhdoj jeten time pa ty!Por mendon se nuk me vret fakti se ti i takon
"ASAJ"?
Por,dashuria ime e madhe mundi qdo gje,mandje edhe kete dhembje qe kam ne zemer!
Qdokush do te me gjykonte pse une ushqej nje dashuri te tille,pse une dashuroj njeriun e
"HUAJ"..
Edhe une thelle ne zemer e ndjej se s'duhet te jemi bashke,por une skam faj se te dashuroj kaq qmendurisht,e s'ke faj as ti qe me terheq me qdo pjese te trupit tend!Faje kane ndjenjat e mia qe te perkasin vetem ty dhe askujt tjeter...
Gati gjdo nate rri keshtu si sonte:mendoj dhe shkruaj per ty,ngase ty s'te kam afer te ta shpreh ate qe ndiej per ty sa here kam nevoje.
Se di...shume gjera nuk i kam te qarta ne jeten time,por nje gje e kam shume te qarte dhe shihet aq paster,e kam shume te qarte se ajo qka ndiej per ty quhet
DASHURI..
Lidhje e perkohshme por dashuri e perjetshme....[NDOSHTA DO TE TE HARROJ ATEHERE KUR NE SAHARE TE BIE DEBORE,ENE GERMADHA TE QELIN LULE......Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Enkelejda

Enkelejda

Numri i postimeve : 333
Registration date : 01/10/2008

MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE   18th October 2008, 5:50 am"Sot Nga Jeta Jote Po Shkoj"

"Sot Nga Jeta Jote Po Shkoj"
Edhe pse te dua sot nga ti po shkoj,
Te gjitha qe ti mora ty po ti dhuroj
Mbaj si kujtim e per te mire me kujto
Mos harro se diku ne bote egziston nje vajze qe te do...
Filluam rastesisht ashtu edhefuund i dha
Por fjalet e embela nuk me mjaftuan por prap me lenduan
[Ndarja qena e hidhur loqk kur ende te dua
Por sot nga jeta jote po dale
Zihe se kur me pare s'me ke pare
Binde veten se jam e vdekur
E nuk jam e lenduar e duke hekur.
Te dua po me thua per qe nuk po mund te vendos,
E qe nga une do te ikesh diku large do te shkosh,
Ngaqese nuk podon me shum te melendosh...
Por diq mbaje ne mend se qenja ime do te lendoj ty
Ka do qe te shkosh mua do t'me takosh,
Une nuk do te jem aty por imagjinata jote do te me kujtoj
Kohet qe i kaluam bashke do te mundojn
Ndoshta do te pendohesh pse pa dashje me lendove por do te jete shume von...
Njw nate do te del gjumi e do te sillesh ne shtart,nga njeri krah ne tjetrin por

KOT...
Do te zgjohesh me vrull do te sillesh ne shtepi ku muret do te shtrengojne
E do te dalesh ne mesnate ne rruge
NDERGJEGJA DO TE VRET....
Ne qdo ane te rruges dote dal perpara une
Nga qdo ane qe do te shiqosh do ta kesh kujtimin tim
Atehere une nuk do te jem me ne kete bote
Atehere ndoshta do te pendohesh
Ndoshta edhe per here te pare dote qash
Mirepo...ndergjegja qe me le duke te dashur qdo her do te ndjek pas...
Rruget qdo here do te behen me te gjata nuk ke nga te ike
Do te shkosh te ulesh ne vendin ton ku u ulem per here te pare...
Aty do te vij une dhe ne heshtje do te them UNE TE DESHTA...
Do te te qmend kjo fjal do te ben dhe e hipor KOT...
Vitet do te kalojn e stinet ndryshojn
Kur pranvera te vije eja te me vizitosh ne vare perseri
Aty mbi vare nje lule do ta gjen sdi ti qe ta mer a ja vlen...?!
E kur vera do te vi shiko ne qiell do te me gjesh mua aty
Njera nga yjet une do te jem dhe me zemer te thyer TE DUA do te them.
E ne vjesht do ta kesh me veshtire do te kujtohet dita me e mire
Dita e cila na bashkoj e dashurija jon filloj...
Por kjo stine do t'jete dhe tmerr per ty e mua
Do te kujtohet dita kur me le duke me then te dua

E une ne heshtje veq qendrova plaget qe i mora vet i sherova
Kjo stine me shiun e saj varrin do t'ma shemb e mua zemer do te me dhemb
E syri do te me lotoj qdo pike shiu do ta shoqeroj...
E ne dimer do ta kesh shume ftoht sdo te me kesh mua qe te mbaj ngroht
Kur bora do te bie do te kujtohem une perseri...
E kshtut vitet disi do ti kalojsh por me se ke ....QE TE DON
Ajo vdiq dhe nga jeta jote shkoj,por kujtimi saj me ty do t'jetoj
Pse te deshta nuk u pendova duke qeshur jete nderova,
Kur te gjithe qajten per mu edhe ti qaj pse pa ty ket jete e kam jetu..
Me lendove ndoshta dhe pa qellim por ky paska qen fati im
Me mire me kohe me the te ndahemi se sa me vone
]Me the se ke frig se ndoshta dhe me shume dot me lendosh
Por plaget qe mora mua me mjaftuan
E gjalle ne varr mua me quan...


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: POEZI DASHURIE   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
POEZI DASHURIE
Mbrapsht në krye 
Faqja 2 e 3Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Kasata Forum :: Ndjenja ,dashuria,erotika :: Dashuria-
Kërce tek: