ForumPortaliCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Kopje e Christina Aguilierës

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Stica
LLastica
LLastica
avatar

Female Numri i postimeve : 1179
Registration date : 01/10/2008

MesazhTitulli: Kopje e Christina Aguilierës   29th November 2008, 4:14 am

Është bërë i njohur tashmë për publikun, “dënimi” që mori këngëtari kosovar me banim në Zvicër, Valton Krasniqi, pasi u zbulua se kënga e tij ishte e vjedhur. Ndodh gjithmonë edhe në botë që në një kompeticion, këngët të kalojnë në sita shumë të holla, para se të marrin vlerësimin e duhur. Por duket se ky nuk do të mbetet episodi i vetëm i festivalit prestigjoz “Kënga Magjike 2008”. Sipas njoftimeve që na kanë bërë lexuesit dhe mbas verifikimeve tona, duket se kënga e Çiljetës “Duty free” ngjan shumë me këngën e këngëtares së famshme amerikane Christina Aguiliera me titull “Candyman”. Mbase në fillim askush nuk e ka vënë re këtë ngjashmëri pasi dihet edhe hiret e Çiljetës ta turbullojnë paksa gjykimin.

Por performanca e saj natën e parë të festivalit “Kënga Magjike” duket se shumë dashamirësve të muzikës u ka kujtuar pikërisht këngën e Aguilierës. Pjesa që është si e recituar është kopje, po kështu edhe uniforma e marinarit siç e shikoni edhe në këto dy foto. Por kur e kemi parë me kujdes, në fakt edhe tekstet e dy këngëve ngjajnë. Aguiliera thotë kështu në këngën e saj “Ne shkuam në një one stop shop për të pirë diçka”, ndërkohë që Çiljeta thotë “Duty free ishte vendi ku ne shkuam për të pirë diçka”. Mbasi i dëgjuam të dyja këngët me vëmendje dhe u bindëm për ngjashmërinë e tyre, vendosëm ta publikojmë këtë fakt, meqë në një festival siç e thamë edhe më lart është shumë e rëndësishme origjinaliteti i këngës në mënyrë që konkurrimi të jetë i ndershëm.

_________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
MISTERIOZJA
Luleshtrydhja Forumit
Luleshtrydhja Forumit
avatar

Female Numri i postimeve : 4095
Age : 29
Location : secret
Humor : not bad
Registration date : 02/10/2008

MesazhTitulli: Re: Kopje e Christina Aguilierës   30th November 2008, 9:55 pm

ue sa qenka shnosh cili

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Stica
LLastica
LLastica
avatar

Female Numri i postimeve : 1179
Registration date : 01/10/2008

MesazhTitulli: Re: Kopje e Christina Aguilierës   1st December 2008, 3:54 pm

te keqen e belit qesh me te madhe

_________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Vlonjatja

avatar

Female Numri i postimeve : 857
Humor : ♥♥♥
Registration date : 24/10/2008

MesazhTitulli: Re: Kopje e Christina Aguilierës   1st December 2008, 4:03 pm

ehe te keqen e gomoneve ja ti theme cunit te hipi
mbi to e te vei ne itali qesh me te madhe
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
MISTERIOZJA
Luleshtrydhja Forumit
Luleshtrydhja Forumit
avatar

Female Numri i postimeve : 4095
Age : 29
Location : secret
Humor : not bad
Registration date : 02/10/2008

MesazhTitulli: Re: Kopje e Christina Aguilierës   1st December 2008, 10:41 pm

qesh me te madhe qesh me te madhe

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Kopje e Christina Aguilierës   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Kopje e Christina Aguilierës
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Kasata Forum :: Art dhe kultur :: Vip-
Kërce tek: