ForumPortaliCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 VARGJE PER SHEN VALENTININ

Shko poshtë 
AutoriMesazh
MISTERIOZJA
Luleshtrydhja Forumit
Luleshtrydhja Forumit
avatar

Female Numri i postimeve : 4095
Age : 29
Location : secret
Humor : not bad
Registration date : 02/10/2008

MesazhTitulli: VARGJE PER SHEN VALENTININ   4th December 2008, 7:01 am

Ne enderr me erdhe mbreme
me puthe edhe shkove
me perkedhele floket ngadale
prane vetes me afrove..
Sa gjate me mbajte ne perqafim
nen afshin e puthjeve te tua
ne syte e tu verehej nje shkelqim
nga buzet qe digjeshin si prush
lehte me pershperisje
te dua shpirti im te dua…!--------------------------------------------------------------------------------

Mos me pyet si jetoi
kur dite e nate ne ty mendoj
kur e di se jam e vetmuar
kur e di qe jam e lenduar.
mos me pyet pse kam lot ne sy
kur e di qe jane per ty.--------------------------------------------------------------------------------

Kur ti me harron, une trishtohem
kur ti me zhgenjen, une pendohem,
kur ti me buzeqesh, une fluturoj
kur ti me fal dashuri, une serisht jetoj…--------------------------------------------------------------------------------

Si rrezet e diellit qe ngorhin token,
si yjet e nates qe rrethojne boten,
si engjell mbrojtes je ti per mua,
cfare me ke bere qe kaq shume Te Dua--------------------------------------------------------------------------------

Jetoj ne rrenoja
por sjam i rrenuar
vetem dashurija per ty
me ka mbajtur gjall
me jeten per te luftuar
nje dit do te takoj
fort do te shtrengoj
si diten e pare do te them te dshuroj…--------------------------------------------------------------------------------

Hyre ne Jeten time
pa me pyetur mua!!
Hyre ne Zemren time
pa te then “TE DUA”,
hyre ne cdo qelize te trupit tim,
deri sa mu bere sëmundje pa sherim..!--------------------------------------------------------------------------------

Më prit sonte në ëndër
se do të vij
por mos u tremb fli përsëri
s´do të trokas në derë
as nuk do të zgjoj
por do të puth lehte
dhe prap do të shkoj.--------------------------------------------------------------------------------

Nje shikim,
nje te qeshur,
nje prekje,
nje perqafim,
nje puthje,
nje dashuri,
dy njerez,
dy mendje,
dy shpirtra,
dy te ardhme,
nje rrug,
nje udhtim,
qe perfundon me ty shpiti im.--------------------------------------------------------------------------------


Nuk dua qe per mua
ti te kesh meshire,
kur pate zemer
te me thuash LAMTUMIRE.
Mos me thuaj me vjen keq,
qe ta shkaterrova jeten,
propozoj qe keqardhjen,
ta ruash per vete.
Sepse ende nuk jam bere,
per mua te kesh meshire,
rezervoje per diten,
kur te them lamtumire.--------------------------------------------------------------------------------

Ne buzet tua gjeta dashurine,
ne buzet tua vrava vetmine,
ne buzet tua kam lene zemren time,
pa buzet tua merr fund jeta ime.

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
dreqja
Mamune vogel
Mamune vogel
avatar

Female Numri i postimeve : 3717
Registration date : 30/09/2008

MesazhTitulli: Re: VARGJE PER SHEN VALENTININ   10th December 2008, 8:05 am

Më prit sonte në ëndër
se do të vij
por mos u tremb fli përsëri
s´do të trokas në derë
as nuk do të zgjoj
por do të puth lehte
dhe prap do të shkoj.

sa e bukur puf

_________________
MyHotComments.com
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kasata.albanianforum.net
 
VARGJE PER SHEN VALENTININ
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Kasata Forum :: Ndjenja ,dashuria,erotika :: Dashuria-
Kërce tek: