ForumPortaliCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Mund te planifikoj seksin e femijes?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dreqja
Mamune vogel
Mamune vogel
avatar

Female Numri i postimeve : 3717
Registration date : 30/09/2008

MesazhTitulli: Mund te planifikoj seksin e femijes?   26th March 2009, 4:55 amMundet te planifikohet seksi i femijes? Studime tregojne qe mund te rritet mundesia per te pasur nje femije te seksit qe deshiron.

Mbi kete teme, teoria kryesore konsiston se mund te kesh vajze ose djale ne vartesi te marredhenieve seksuale nga dita e ovulimit te femres sepse seksi i femijes percaktohet kur spermatozoidi fekundon vezen.

Spermatozoided Y, qe prodhojne mashkull, levizin shume me shpejt por jane me te pakte, me delikate, dhe jetojne me pak dhe si pasoje vdesin me shpejt nese nese fekundimi nuk arrihet ne oret e para pas marredhenies seksuale. Ne te kundert, spermatoziodet X, qe prodhojne femer, levizin me ngadale, por jane ne sasi me te madhe, jane me teper rezistente dhe jetojne me gjate, prandaj edhe durojne me teper pritjen e fekundimit.

Nese marredhenia eshte ne ditet me te aferta te ovulimit, ka me shume mundesi qe te fekundohet spermatozoidi me i shpejte dhe te linde nje bebe e seksit mashkull. Ndersa, nese marredhenia eshte 3 ose 4 dite para ovulimit ka me shume mundesi qe spermatozoidet Y te mos rezistojne dhe te fekundohet nje spermatozoid X, duke lindur keshtu nje bebe e seksit femer.

Studiues te kesaj teknike sigurojne nje sukses nga 75% deri ne 80% per te patur femijen me seksin e deshiruar nese ndjek keshilla e meposhteme:

Nje djale:
* Duhet te mundoheni qe fekundimi te ndodhe menjehere duke patur marredhenie diten e ovulicionit.
* Provoni nje pozicion qe lejon nje penetrim te thelle dhe nje fekundim me te shpejte.
*Ate dite, bashkeshorti nuk duhet te veshe pantallona shume te ngushta apo te lahet me uje te nxehte, sepsespermatozoidet Y vdesin shume shpejt nga nxehtesia.


Nje Vajze:
*Kryeni marredhenie 3 ose 4 dite para ovulacionit.
*Provoni nje pozicion qe nuk lejon nje penetrim teper te thelle ne menyre qe edhe fekundimi te behet me me ngadale dhe me vonese.
*Bashkeshoerti mund te beje nje banje te nxehte para marredhenieve ne menyre qe spermatoziodet Y te mos rezistojne dhe X po.

Acide apo alkaloide

Spermatozoidet Y (djale) i favorizojne alkaloidet dhe spermatozoidet X (vajze) i favorizojne acidet. Prandaj edhe ekspertet japin keto keshilla per te rritur probabilitetin e linjdes se femijes me seksin e deshiruar:


Keshilla per grate

Nje Djale:

* Kryeni marredhenie diten e ovulimit.
* Duhet te vish ti me pare ne orgazem sepse lirohen hormone qe e bejne "vendin" me alkaloid.
* Pi nje kafe te hidhur para marredhenies.
* Pozicioni duhet te jete i tille qe te lejoje penetrimin e thelle.

Nje vajze:

* Kryeni marredhenie 3-4 dite para ovulacionit sepse atehere sekrecionet vaginale jane me "acide"
* Duhet te vije ai me pare ne orgazem.
* Pozicioni duhet te jete i tille qe te favorizoje penetrimin JO te thelle.

Muajt e ftohte dhe muajt e ngrohte:

Sipas nje studimi te publikuar ne revisten britanike "Human Reproduction"(Riprodhimi Njerezor), djemte i favorizojne muajt e stines te vjeshtes dhe dimrit, ndersa vajzat muajt e pranveres dhe te veres. Nivelet me te uleta per fekundimin e nje djali jane nga Marsi deri ne Maj, ndersa nivelet me te larta jane nga Shtatori deri ne Nentor. Fekundimi me i larte i vajzave eshte ne muajt kur ai i djemve eshte me i ulet dhe niveli i fekundimit me i ulet eshte kur ai i djemve eshte me i larte.

Pirja e duhanit

Disa hetime te tjera tregojne se pirja e duhanit ndikon ne seksin e femijes. Burrat qe pijne duhan kane me shume mundesi per te pasur vajza sepse spermatozoidet Y jane shume te dobet dhe demtohen nga cigarja.


(Nese nuk arrin te percaktosh vete diten e ovulacionit, konakto gjinekologun.)


Marre nga Revista "Padres e Hijos"[/b]

_________________
MyHotComments.com
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kasata.albanianforum.net
MISTERIOZJA
Luleshtrydhja Forumit
Luleshtrydhja Forumit
avatar

Female Numri i postimeve : 4095
Age : 29
Location : secret
Humor : not bad
Registration date : 02/10/2008

MesazhTitulli: Re: Mund te planifikoj seksin e femijes?   29th March 2009, 10:13 pm

wow, shume interesante
me evolucionin e shkences tani behet femija si te do qefi

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
dreqja
Mamune vogel
Mamune vogel
avatar

Female Numri i postimeve : 3717
Registration date : 30/09/2008

MesazhTitulli: Re: Mund te planifikoj seksin e femijes?   14th May 2009, 5:10 am

po vertet shum interesante . cdo gje po pregramohet tani lol qesh me te madhe

_________________
MyHotComments.com
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kasata.albanianforum.net
MISTERIOZJA
Luleshtrydhja Forumit
Luleshtrydhja Forumit
avatar

Female Numri i postimeve : 4095
Age : 29
Location : secret
Humor : not bad
Registration date : 02/10/2008

MesazhTitulli: Re: Mund te planifikoj seksin e femijes?   21st May 2009, 8:05 pm

qesh me te madhe si me telekomande

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
dreqja
Mamune vogel
Mamune vogel
avatar

Female Numri i postimeve : 3717
Registration date : 30/09/2008

MesazhTitulli: Re: Mund te planifikoj seksin e femijes?   23rd May 2009, 3:35 am

tamam

_________________
MyHotComments.com
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kasata.albanianforum.net
Vlonjatja

avatar

Female Numri i postimeve : 857
Humor : ♥♥♥
Registration date : 24/10/2008

MesazhTitulli: Re: Mund te planifikoj seksin e femijes?   19th September 2009, 2:05 pm

une theme si me katapult pun
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Mund te planifikoj seksin e femijes?   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Mund te planifikoj seksin e femijes?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Kasata Forum :: Ndjenja ,dashuria,erotika :: Erotika-
Kërce tek: