ForumPortaliCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 llotaria amerikane per vitin 2010

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dreqja
Mamune vogel
Mamune vogel
avatar

Female Numri i postimeve : 3717
Registration date : 30/09/2008

MesazhTitulli: llotaria amerikane per vitin 2010   26th March 2009, 5:50 am

Programi i Llotarisë Amerikane viti 2010


Programi i Llotarisë Amerikane i autorizuar nga Kongresi Amerikan, administrohet vit për vit nga Departamenti Amerikan i Shtetit dhe mbikqyret sipas kushteve të Seksionit 203(c) të Aktit Amerikan të Emigracionit dhe Kombësisë (AEK). Seksioni 131 i Aktit të Emigracionit të vitit 1990 (Pub. L. 101-649) përmirësoi Seksionin 203 të AEK që të përfshijë një klisifikim të ri të emigrantëve të quajtur "emigrantë të shumëllojshëm". Ky akt vë në dispozicion çdo vit një maksimum prej 50.000 vizash emigrimi për persona nga shtete me raport të ulët emigrimi për qëndrim të përhershëm në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Shënim: Ka pasur shumë raste ku faqe të ndryshme Interneti janë paraqitur si faqe zyrtare të Qeverisë së Shteteve të Bashkuara. Disa nga këto kompani kanë kërkuar para në mënyrë që të “plotësoni” formularin e aplikimit për llotarinë. Ju njoftojmë që nuk ka pagesë për të plotësuar formularin e aplikimit të llotarisë Amerikane. Departamenti Amerikan i Shtetit njofton fituesit me postë, dhe JO me e-mail. Shërbimi i vizave në Departamentin Amerikan të Shtetit këshillon publikun që vetëm faqet e Internetit që mbarojnë me shtesën “state.gov” janë faqe zyrtare të qeverisë së Shteteve të Bashkuara. Nëse dëshironi të ankoheni, ju lutemi vizitoni faqen e Internetit http://www.econsumer.gov/english/ , që organizohet nga Komisioni Federal i Tregtisë. Për më shumë informacion mbi Paralajmërimet e Mashtrimeve të Internetit ju lutemi vizitoni faqen http://travel.state.gov/visa/immigrants ... _1749.html .

Regjistrimet për aplikimin e llotarisë Amerikane DV-2010 fillojnë në orën 12:00 të drekës në datën 2 Tetor 2008, dhe mbarojnë në 12:00 të drekës në datën 1 Dhjetor 2008. Informacioni dhe udhëzimet e llotarisë DV-2010 do të shfaqen në këtë faqe Interneti, sapo të jenë gati. Ju lutemi vizitoni faqen e Internetit të Departamentit Amerikan të Shtetit http://travel.state.gov/visa/immigrants ... _1318.html për më shumë informacion. Faleminderit për interesimin tuaj për Programin e Llotarisë Amerikane.

_________________
MyHotComments.com
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kasata.albanianforum.net
xhentil3
I keq
I keq
avatar

Male Numri i postimeve : 733
Location : I_KEQ
Humor : bziiiiit bziiiiiit
Registration date : 02/10/2008

MesazhTitulli: Re: llotaria amerikane per vitin 2010   11th October 2009, 8:08 pm

neser patjeter do interesohem te hedh llotari...ups sa me fat... vallezim
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
marinela

avatar

Female Numri i postimeve : 58
Humor : ~E qeshur ~
Registration date : 10/12/2008

MesazhTitulli: Re: llotaria amerikane per vitin 2010   11th October 2009, 11:22 pm

vallezim
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
xhentil3
I keq
I keq
avatar

Male Numri i postimeve : 733
Location : I_KEQ
Humor : bziiiiit bziiiiiit
Registration date : 02/10/2008

MesazhTitulli: Re: llotaria amerikane per vitin 2010   11th October 2009, 11:43 pm

una
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
dreqja
Mamune vogel
Mamune vogel
avatar

Female Numri i postimeve : 3717
Registration date : 30/09/2008

MesazhTitulli: Re: llotaria amerikane per vitin 2010   16th October 2009, 8:24 am

urnoni ca deshironi "? opa

_________________
MyHotComments.com
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kasata.albanianforum.net
xhentil3
I keq
I keq
avatar

Male Numri i postimeve : 733
Location : I_KEQ
Humor : bziiiiit bziiiiiit
Registration date : 02/10/2008

MesazhTitulli: Re: llotaria amerikane per vitin 2010   16th October 2009, 5:34 pm

nje lloto te hedh zonje...ha mun me qef,nje viz amerikane doja... qesh me te madhe
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
dreqja
Mamune vogel
Mamune vogel
avatar

Female Numri i postimeve : 3717
Registration date : 30/09/2008

MesazhTitulli: Re: llotaria amerikane per vitin 2010   24th October 2009, 7:33 am

qesh me te madhe po beje pra lloton se te pret qepa gjynaf

_________________
MyHotComments.com
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kasata.albanianforum.net
limona
Vip ne Kasata
Vip ne Kasata
avatar

Female Numri i postimeve : 388
Registration date : 02/10/2008

MesazhTitulli: Re: llotaria amerikane per vitin 2010   16th November 2009, 7:58 am

heee kam mbaruar pune me kte qe ne 2007 pun
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: llotaria amerikane per vitin 2010   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
llotaria amerikane per vitin 2010
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Kasata Forum :: Pyetje & Sondazhe-
Kërce tek: