ForumPortaliCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 SHPREHJE PER DASHURINE

Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3
AutoriMesazh
limona
Vip ne Kasata
Vip ne Kasata
avatar

Female Numri i postimeve : 388
Registration date : 02/10/2008

MesazhTitulli: Re: SHPREHJE PER DASHURINE   7th October 2008, 6:52 am

DASHURIA ESHTE I VETMI PASION QE NUK DURON AS TE KALUAREN,AS TE ARDHMEN.-Balzaku
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
xhentil3
I keq
I keq
avatar

Male Numri i postimeve : 733
Location : I_KEQ
Humor : bziiiiit bziiiiiit
Registration date : 02/10/2008

MesazhTitulli: Re: SHPREHJE PER DASHURINE   7th October 2008, 10:02 pm

ueeee Limona...sa mire eshte kur meson dhe degjon per dashuri... respekt
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
limona
Vip ne Kasata
Vip ne Kasata
avatar

Female Numri i postimeve : 388
Registration date : 02/10/2008

MesazhTitulli: Re: SHPREHJE PER DASHURINE   8th October 2008, 6:03 am

xhentil3 shkruajti:
ueeee Limona...sa mire eshte kur meson dhe degjon per dashuri... respekt


pse,ste pelqyen? :?: ,,,besoj se eshte e vetmja gje qe na ploteson shpirterisht,,,,edhe pse te gjithe nuk e pranojne kte fakt respekt
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
MISTERIOZJA
Luleshtrydhja Forumit
Luleshtrydhja Forumit
avatar

Female Numri i postimeve : 4095
Age : 29
Location : secret
Humor : not bad
Registration date : 02/10/2008

MesazhTitulli: Re: SHPREHJE PER DASHURINE   19th October 2008, 8:32 am

wow fantastike respekt kiss

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
xhentil3
I keq
I keq
avatar

Male Numri i postimeve : 733
Location : I_KEQ
Humor : bziiiiit bziiiiiit
Registration date : 02/10/2008

MesazhTitulli: Re: SHPREHJE PER DASHURINE   20th October 2008, 2:08 am

limona shkruajti:
xhentil3 shkruajti:
ueeee Limona...sa mire eshte kur meson dhe degjon per dashuri... respekt


pse,ste pelqyen? :?: ,,,besoj se eshte e vetmja gje qe na ploteson shpirterisht,,,,edhe pse te gjithe nuk e pranojne kte fakt respektJAM DAKORT ME TY LIMONA,DHE ME PELQEN THENIET E SHKRIMTAREVE QE SHKRUAJTE ME LART... kiss
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
limona
Vip ne Kasata
Vip ne Kasata
avatar

Female Numri i postimeve : 388
Registration date : 02/10/2008

MesazhTitulli: Re: SHPREHJE PER DASHURINE   20th October 2008, 6:59 am

xhentil3 shkruajti:
limona shkruajti:
xhentil3 shkruajti:
ueeee Limona...sa mire eshte kur meson dhe degjon per dashuri... respekt


pse,ste pelqyen? :?: ,,,besoj se eshte e vetmja gje qe na ploteson shpirterisht,,,,edhe pse te gjithe nuk e pranojne kte fakt respektJAM DAKORT ME TY LIMONA,DHE ME PELQEN THENIET E SHKRIMTAREVE QE SHKRUAJTE ME LART... kiss


flm kiss
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
MISTERIOZJA
Luleshtrydhja Forumit
Luleshtrydhja Forumit
avatar

Female Numri i postimeve : 4095
Age : 29
Location : secret
Humor : not bad
Registration date : 02/10/2008

MesazhTitulli: Re: SHPREHJE PER DASHURINE   21st October 2008, 1:29 am

lepirese

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
dreqja
Mamune vogel
Mamune vogel
avatar

Female Numri i postimeve : 3717
Registration date : 30/09/2008

MesazhTitulli: Re: SHPREHJE PER DASHURINE   10th November 2008, 8:44 pm

Dashuria është tërë jeta e gruas, kurse një episod në jetën e mashkullit.
De Stali


Më ëmbël se dashuria nuk ka, por pas saj vjen urrejtja.
Longfellou


Në qoftë se miqësia nuk përmban dashuri, dashuria përmban miqësi.
De Koster


Dashuritë e mëdha janë të rralla, siç janë të rralla veprat e mëdha.
Adleri

_________________
MyHotComments.com
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kasata.albanianforum.net
dreqja
Mamune vogel
Mamune vogel
avatar

Female Numri i postimeve : 3717
Registration date : 30/09/2008

MesazhTitulli: Re: SHPREHJE PER DASHURINE   10th November 2008, 8:44 pm

Kush vjen për mirë troket në derë; kush dashuron, derën e gjen të hapur.
Tagora

Ngrije urën e dashurisë deri në diell, vetëm ajo na lidh me jetën, vetëm ajo na lidh me njerëzit.
A.Podrimja

Dashuria i ka ligjet e veta të zhvillimit, stinët e veta jetësore si lulja , jeta e njeriut. Ajo ka pranverën e hershme, verën e nxehtë dhe, pas tyre, vjeshtën e cila për disa është e nxehtë, e ndritshme dhe frutdhënëse, ndërsa për disa të tjerë e ftohtë, e zymtë dhe e mjerë.
Bjelinski

Në fillim të dashurisë dashnorët flasin për të ardhmen, e kur ajo është nga fundi, flasin për të kaluarën.
Karlo

Dashuria është zjarr i furishëm. Atë s'mund ta shuajë dot as uji i bekuar. Madje as gjaku. Pregeli

Dashuria? Në fillim fjalë të mëdha, pastaj fjalë të pakta e në fund fjalë të shumta.
Pajeroni

Të lutem, më duaj pak, në qoftë se dëshiron të më duash gjatë.
Herriku

Dashuria është çelës që tek njeriu çel çdo gjë.
Hoperi

Dashuria është fati, të cilin ia japim njeri-tjetrit.
Sandi

Dashuria është i vetmi pasion që nuk duron as të kaluarën, as të ardhmen.
Balzaku

_________________
MyHotComments.com
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kasata.albanianforum.net
dreqja
Mamune vogel
Mamune vogel
avatar

Female Numri i postimeve : 3717
Registration date : 30/09/2008

MesazhTitulli: Re: SHPREHJE PER DASHURINE   10th November 2008, 8:45 pm

S'ka dyshim që dashuria është fshehtësi e pashpjegueshme.
Myse

Asnjëherë nuk dashuron mjaft, në qoftë se nuk dashuron shumë.
Peshi

Njerëzve u pëlqen më shumë dashuria se martesa, për këtë arsye romanet janë më argëtues se historia.
Shetmfori

Të dashurosh do të thotë të duash një tjetër më shumë se veten.
Femau

Dashnorët në botë shohin vetëm veten, harrojnë se i shohin të tjerët.
Platoni

Kur dashuron, edhe majmuni të duket i bukur, kur nuk dashuron nuk të pëlqen as lulja lotos.
Kineze

Njerëzit më tepër mundohen për bukën dhe dashurinë.
Japoneze

Dashuria asnjëherë nuk lind në shpirtin e prishur.
Ikbali

Vajza më shumë i beson dashurisë, se sa nënës së vet.
Gëte

Nuk është vështirë të dashurosh, vështirë është ta shprehësh atë.
Myse

Dashuria lind, jeton dhe vdes në sy.
Shekspiri

_________________
MyHotComments.com
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kasata.albanianforum.net
dreqja
Mamune vogel
Mamune vogel
avatar

Female Numri i postimeve : 3717
Registration date : 30/09/2008

MesazhTitulli: Re: SHPREHJE PER DASHURINE   10th November 2008, 8:45 pm

1. Dashuria e parë i ngjan borës së parë, rrallë ndonjëherë mbetet.
Finlandeze.

2. Bukuria është si lulja kur lulëzon, por shpejt vyshket.
Italiane

3. Bukuria është premtim i fatit.
Stendali

4. Të bukura janë vetëm ato gjëra, që nuk na interesojnë.
Uajldi

5. Ishte e bukur si gruaja e huaj.
Morandi

6. Ari është i bukur, por bukuria ia tejkalon.
Masingjeri

7. Bukuria e vërtetë, si dhe mençuria e vërtetë është shumë e thjeshtë dhe e kuptueshme për të gjithë.
Gorki

8. Bukuria është diç shtazarake nëse nuk përshkohet edhe me mençuri.
Demokriti

9. Bukuria frenon çdo zemërim.
Gëte

10. Në gjumë dhe në errësirë çdo gjë është e bukur.
Vidmari

11. Bukuria e tërheq vjedhësin më tepër se ari.
Shekspiri

12. Gruaja e bukur e vera e ëmbël, farmak për zemër.
Shqiptare

13. Bukuria është burimi i të gjitha dashurive dhe fatkeqësive të mëdha.
Lakorderi

14. Vetëm e vërteta është e bukur.
Dekarti

15. Bukuria është letra që i rekomandohet zemrës.
Shopenhaueri

16. Qeni për qenin është më i bukuri, ashtu si njeriu për njeriun.
Epiharmi

17. Të bukurit janë të bukur vetëm pse janë të rrethuar nga të shëmtuarit.
Shezali

18. Mbretëresha e vetme e vërtetë është bukuria e gruas: sundon posa të paraqitet.
Shileri

19. Nuk është e bukur ajo që është e bukur, por e bukur është ajo që ju pëlqen.
Italiane

20. Bukuria është burim i pashtershëm i gëzimit për atë njeri që di ta gjejë këtë burim.

_________________
MyHotComments.com
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kasata.albanianforum.net
dreqja
Mamune vogel
Mamune vogel
avatar

Female Numri i postimeve : 3717
Registration date : 30/09/2008

MesazhTitulli: Re: SHPREHJE PER DASHURINE   10th November 2008, 8:45 pm

21. Të bukurve çdo gjë u falet.
Boigny

22. Bukuria gjithmonë u sjell femrave dhe meshkujve më shumë dhembje se sa gëzim.
Tomazeu

23. Dashuria e parë është më e ëmbël se mjalti i bletëve.
Dctgestane

24. Dashuritë e para janë si dhëmbët e parë: dalin pa dhembje dhe ua lëshojnë vendin të tjerëve.
Dyma i Ri

25. Dashuria e parë është shumë e madhe dhe njëkohësisht shumë e vogël.
Hygo

26. Nga të gjithë budallallëqet që bën një vajzë, më i madhi është dashuria e saj e parë.
Kocebu

27. Njeriu ka shumë dashuri të mëdha e të vogla në jetë, por ka vetëm një dashuri të parë.
Dostojevski

28. Në dashurinë e parë gruaja do dashnorin, në të tjerat do dashurinë.
La Roshfitko

29. Ai që të detyron të qash, ai edhe të do.
Shqiptare

30. Dashuria është kripa e jetës, jeta pa dashuri s'ka asnjë shije.
S.Frashëri

31. Kur njeriu e ka zemrën plot me dashuri, shpirti i ushqehet me shpresa.
P.Vasa

32. -Pse dashuron?
-Që të lirohem prej një pjese tjetër të dhembjes që s'e shterr puna krijuese dhe që të frymëzohem për punë.
R. Qosja

33. Dashuria dyshon dhe beson me të njëjtën forcë.
J. Xoxa

34. Të dashurosh do të thotë të robërohesh nga vetvetja.
S Spasse

35. Kush nuk mund të tregojë sa dashuron, ka njohur vetëm një dashuri të dobët.
Petrarka

36. Dashuria është iluzion.
Uajldi

37. Mësoni, mësoni, mësoni dhe do të bëheni të arsimuar; dashuroni, dashuroni, dashuroni dhe do të bëheni të mëdhenj.
Tomaseu

38. Në dashuri nuk është rritur askush.
Remarku

39. Dashuria dhe fati ndërlidhen kështu që k'ush është imun në dashuri, imun është edhe në fat.
Sheli

40. Kush dashuron nuk guxon të flasë për viktima.
Bjernsoni

_________________
MyHotComments.com
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kasata.albanianforum.net
dreqja
Mamune vogel
Mamune vogel
avatar

Female Numri i postimeve : 3717
Registration date : 30/09/2008

MesazhTitulli: Re: SHPREHJE PER DASHURINE   10th November 2008, 8:46 pm

41. Në qoftë se askush nuk na do, atëhere as veten tonë nuk e duam.
De Stali

42. Në dashuri është e mundur të falësh gjithçka, por jo edhe të harrosh.
Shamfori

43. Dashuria ka dy përcjellës: të mirën dhe durimin.
Aligieri

44. Dashuria ushqehet me shpresë.
Lao Ce

45. Dashuria është si ngarja e automobilit: starton ngadalë, vozit shpejt, por frenon vetëm kur është, shumë vonë.
Sagani

46. Kush ndalet të mendohet për dashuri, nuk dashuron më.
Kocebu

47. Dashuria bën çudira çdo ditë: ajo dobëson të fuqishmin, forcon të dobëtin, nga i mençuri bën budallain, i nga budallai të mençurin, favorizon pasionet dhe zhduk arsyen. Me një fjalë, i përmbys gjërat.
Polaku

48. Të jesh i dashuruar do të thotë më tepër se të jesh i pasur, sepse do të thotë të jesh i lumtur.
Tileri

49. Kam lexuar diku se dashuria është kapitulli i parë në librin e madh të mosmirënjohjes.
Sandi

50. Dashuria është çështje e ndjenjave e jo e dëshirave. Nuk mund të dashuroj pse dua, e më së paku pse duhet, andaj dashuria e obliguar është e marrë.
Kanti

51. Dashuria fitohet me dashuri.
Spanjolle

52. O zot, kur të vdes, ruaje në qetësinë tënde vetëm një fjalë për mua: "Kam dashuruar".
Tagora

53. Dashuria çdoherë është fillimi i dijes, siç është zjarri fillimi i dritës.
Lagerlefi

54. Derisa dashuria është e verbër, s'ka arsye për ndarje.
Z.Lençi

55. Dashuria është ndoshta i vetmi shikim i përkryer që mund ta hedhim në amshim.
Hajsi

56. Gjendja e dashurisë si duket është e vetmja gjendje normale e shpirtit të njeriut.
Çehovi

57. Të dua më shumë se dje, e më pak se nesër.
Zheraldi

58. Kam pirë që t'ju harroj. Por për fat të keq, kur jam dehur, ju kam parë dyfish.
Ashardi

59. Dashuria është një lindje e re.
Gjermane

60. Dashuria është pëlhurë që thuri natyra, e fantazia e zbukuroi me qëndisje.
Volteri

_________________
MyHotComments.com
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kasata.albanianforum.net
dreqja
Mamune vogel
Mamune vogel
avatar

Female Numri i postimeve : 3717
Registration date : 30/09/2008

MesazhTitulli: Re: SHPREHJE PER DASHURINE   10th November 2008, 8:46 pm

61. S'është i mirë gardhi me ristela, as dashuria në fqinjësi të mirë; i mirë është gardhi me dërrasa dhe dashuria në largësi.
Rumune

62. Sa më shumë gjykohet, aq më pak dashurohet.
Shamfori

63. Atje ku ka më shumë dashuri, atje edhe dhembja është më e madhe.
R. Qosja

64. Për dashnorin s'ka gjë më të ëmbël se lotët kur fshihen në duart e së dashurës.
S.Frashëri
65. S'ka diell pa dritë, as njeri pa dashuri.
Gëte

66. Mundet ndonjëherë të harrohet çka është dashuria?
Ruso

67. Dashuria është një ngjarje botërore, por private.
Polgari

68. Të ndahesh vetëm pse më nuk e do është budallallëk, njësoj si të martohesh me dikë vetëm pse e do.
Gabori

69. Dashuria është përmbajtja e vetme e gjërave në këtë kohë të pakuptimtë.
Habe

70. Kur njeriu dashuron, dëshiron të bëj diçka, prandaj dëshiron të sakrifikojë, dëshiron të shërbejë.
Heminguei

71. Dashuria është si rrobat: kënaqësi është kur i ndërron shpesh.
Fleçeri

72. Ta kërkosh me arsye rrugën tek dashuria, është njësoj si të kërkosh diellin me qiri.
Rumi

73. Dashuria nuk ka vite (moshe) . Ajo lind çdoherë...
Paskali

74. Dashuria eshte nje force e eger. Kur provojme ta kontrollojme,na shkaterron. Kur provojme ta burgosim,na ben skllever. Kur provojme ta kuptojme,na le te hutuar dhe te paqarte.
Paulo Coelho.

_________________
MyHotComments.com
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kasata.albanianforum.net
dreqja
Mamune vogel
Mamune vogel
avatar

Female Numri i postimeve : 3717
Registration date : 30/09/2008

MesazhTitulli: Re: SHPREHJE PER DASHURINE   10th November 2008, 8:47 pm

Nese s'mban mened te kesh bere nje marrezi sado te vogel per dashurine ,ske dashuruar kurre.


Dashuria eshte si pianoja
mesohet me gishta luhet me zemer.


Nje burre qe bie ne dashuri zbulon moralin
nje grua qe bie ne dashuri e humbet ate.

Nuk ka rrobe qe i rri me keq gruas
se deshira per te qene e urte.


Zemra ka arsyet e veta
per te mos iu bindur arsyes.

Dashuria lind nga besimi
jeton nga shpresa
vdes nga meshira.

_________________
MyHotComments.com
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kasata.albanianforum.net
dreqja
Mamune vogel
Mamune vogel
avatar

Female Numri i postimeve : 3717
Registration date : 30/09/2008

MesazhTitulli: Re: SHPREHJE PER DASHURINE   10th November 2008, 8:49 pm

1.Kur njeriu dashuron nuk ka frike...
2.Miqesia e vertete nuk e njeh ziline dhe dashuria e vertete nuk i njeh nazet...
3.Qesh me Dashurine ai qe nuk ka qene kurre i brengosur prej saj...
4.Ne dashuri teper nuk eshte Mjaft....
5.Xhelozia lind me dashurine po nuk vdes gjithmone bashke me te...
6.Ne rini jetojme qe te dashurojme ne pleqeri dashurojme qe te jetojme...
7.Dashuria ben boten te rrotullohet ose e thene ndryshe
8.Love makes the world go around
9.Gold makes the world go around too
10.Dashuria eshte cmenduria e nje njeriu per aq kohe sa e jeton
dashuria s'eshte egoiste.
11.Menyra me e mire per te dashuruar eshte te dashurosh sikur s'ke qene lenduar asnjehere
12.Kur je i trishtuar shih ne syte e atij qe dashuron dhe ne ato sy do te gjesh forcen per te buzeqeshur
13.Ndoshta eshte budallallek te qash per dike, por eshte e mrekullueshme te mendosh qe lotet mund te thone ate qe fjalet s'e thone dot kurre.
14.Kurre mos ji i friksuar ti thuash dikujt qe e do, ata mund te ta thyejne zemren, por ti mund te thyesh te tyren nqs nuk ja thuaj.
15.Dashuria sheron njerezit, te dyja palet, edhe ata qe e japin dhe ata qe e marrin
16.Dashuria nuk ka te beje me ate cfare ti pret te marresh, ajo ka te bej me ate qe ti do te japesh- e cila eshte gjithcka.
17.Dashuria ka kemb e dhemb sepse mund te te kafshoje dhe te ik
18.Nëse më do, dua që ta dish se jo nuk je i vetmi
19.Dashurija eshte si era e nxehte
20.Pa puthje ska dashuri..
21.Dashuria eshte shanca qe ia jep dikujt per me ta thy zemren..por qe shpreson qe nuk do ta beje..
22.Nese me duhet qe te zgjedh ne mes frymemarrjes dhe teje une do te shfrytezoja frymemarrjen time te fundit qe te te them TE DUA..
23.Dashuria eshte nje Keshtjelle me mure te larta, qe ka vetem nje porte.Kur futesh ne te kjo dere mbyllet per te mos u hapur me kurre, dhe per te te lene ne gjelberimin e pafund te kopshteve te keshtjelles
24.Dashuri ashte qe te ben te dashurosh
25.Dashuria eshte qe te ben te gezosh,
26.Dashuria eshte qe te ben te vajtosh
27.Dashuria eshte lumturi kur e ke prane
28.Dashuria eshte sherim kur ke doktorrin ose doktorreshen afer.
29.Dashuria eshte semundje dhe iluzion kur je larg.
30.Dashuria eshte vuajtje kur je i sinqerte."
31.Dashuria ta djeg zemren si zjarri drute.
32.Dashuria eshte verbim kur vendoset para arsyes."
33.Dashuria eshte shurdhim kur te largon nga njerzit e tjere.
34.Dashuria eshte memece kur nuk ke fantazi."
35.Dashuria eshte e shkurter kur dashurohesh mbas te bukures.
36.Dashuria eshte roberi kur dashurohesh ndaj pasurise.
37.Dashuria eshte liri dhe lumturi kur dashurohesh me njeriun e mire.
38.Dashuria qendron ne zemer prandaj sduhet te zgjedhi vetem me sy.
39.Sakrifica ,sinqeriteti ,fantazia, arsyeja ,xhelozia dhe besimi ..... jane velat e dashurise pa to ajo humbet ne detin e trazuar te jetes komplekse
40.Dashuria eshte celsi prej floriri qe hap dyerte e lumturise.
41.Shoqeria perfundon ne dashuri ndonjehere, dashuria ne shoqeri ? Kurre
42.Ne qofte se e do dike lere te lire, nqs ai vjen tek ty, eshte i joti, nqs nuk vjen, ska qene, dhe nuk do te jete i joti asnjehere.
43.Gezimi eshte rrjeta e dashurise qe ze shume shpirtra
44.DASHURIA ESHTE HUMNER QE PO RE STE GJENDEN ME AS KOCKAT
45.DASHURIA ESHTE SEMUNDJE E PASHERUESHME
46.DASHURIA ESHTE SYRI I NJE TE VERBRI DHE DEGJIMI I NJE TE SHURDHERI
47.PA DASHURI SKA JETE DHE JETE PA DASHURI KURR SMUND TE KETE

_________________
MyHotComments.com
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kasata.albanianforum.net
MISTERIOZJA
Luleshtrydhja Forumit
Luleshtrydhja Forumit
avatar

Female Numri i postimeve : 4095
Age : 29
Location : secret
Humor : not bad
Registration date : 02/10/2008

MesazhTitulli: Re: SHPREHJE PER DASHURINE   11th November 2008, 2:28 am

WOWOWO FANTASTIKE, SHUM TE BUKURA DREQE kiss

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: SHPREHJE PER DASHURINE   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
SHPREHJE PER DASHURINE
Mbrapsht në krye 
Faqja 3 e 3Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Kasata Forum :: Ndjenja ,dashuria,erotika :: Dashuria-
Kërce tek: