ForumPortaliCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 DASHURIA PER NENEN

Shko poshtë 
Shko tek faqja : 1, 2  Next
AutoriMesazh
MISTERIOZJA
Luleshtrydhja Forumit
Luleshtrydhja Forumit
avatar

Female Numri i postimeve : 4095
Age : 29
Location : secret
Humor : not bad
Registration date : 02/10/2008

MesazhTitulli: DASHURIA PER NENEN   4th October 2008, 5:47 am

DASHURIA PER NENEN
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
MISTERIOZJA
Luleshtrydhja Forumit
Luleshtrydhja Forumit
avatar

Female Numri i postimeve : 4095
Age : 29
Location : secret
Humor : not bad
Registration date : 02/10/2008

MesazhTitulli: Re: DASHURIA PER NENEN   4th October 2008, 5:48 am

ZEMRA E NENES EHSTE ME E MADHE SE ZEMRA E NJE BABAI. NDJESINE NDAJ SHOQERISE DHE NDAJ CDO QENIE HUMANE, FEMIJES JA DHURON VETEM NENA. NE EMER TE KESAJ, MESHKUJT DUHET TE RIDIMENSIONOJNE VETEN
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
dreqja
Mamune vogel
Mamune vogel
avatar

Female Numri i postimeve : 3717
Registration date : 30/09/2008

MesazhTitulli: Re: DASHURIA PER NENEN   4th October 2008, 7:02 am

Nuk gjen dot fjal ta pershkruash nenen kiss
me e cmuara,me e bukura,me mira kiss kiss kiss

_________________
MyHotComments.com
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kasata.albanianforum.net
MISTERIOZJA
Luleshtrydhja Forumit
Luleshtrydhja Forumit
avatar

Female Numri i postimeve : 4095
Age : 29
Location : secret
Humor : not bad
Registration date : 02/10/2008

MesazhTitulli: Re: DASHURIA PER NENEN   17th October 2008, 10:51 pm

gjeja me e shtrenjte qe na ka fale zoti kiss

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Enkelejda

avatar

Numri i postimeve : 333
Registration date : 01/10/2008

MesazhTitulli: Re: DASHURIA PER NENEN   18th October 2008, 7:56 pm

Dashurija per NENE


poezi kushtuar nenes time te cilen se kam me pranNene dua te te kem prane
C'eshte ky mur Berlini qe po na ndan
Pse s'na le te perqafohemi si gjithmone
nga njera-tjetra, pse na largon


Oh, nene te lutem afrohu tek un
se te dua me te vertete shume
je gjeja me e shtrenjte qe kam ne bote
por me ty nuk po takohem dot


Nene te lutem mos u largo pa me takuar
pse mos te jemi perjete te perqafuar
ej ku shkon, nene me prit
nene, nene, te lutem mos ik.


Oh nene te lutem eja perseri
mendo per mua se jam ende femi
nene, te lutem mos me ler
te hedhur, te braktisur, te mjere


Nene, eja perseri me diellin
eja dhe pastroje qiellin
jo vetem ate por dhe zemren time
mos e ler keshtu, te zhytur ne mendime
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Enkelejda

avatar

Numri i postimeve : 333
Registration date : 01/10/2008

MesazhTitulli: Re: DASHURIA PER NENEN   18th October 2008, 7:56 pm

"Me Mungon "

Nena ime e Dashur
ti mua me mungon
dhe do te me mungojsh
Nene per gjithmon.

Me mungojn mendimet e tua
fjalet e embla qe mi ke then
me mungon koha me ty
qe se bashku e kaluam.

Me mungojn momentet
se bashku me ty
me mungojn buzeqeshjet
qe se bashku i pata me ty.

Ne qell kur shikoj
me shkelqejn keto Yje
se per ty Nene
jam duke mendue.

Mirpo nga njeher
po ri dhe mendoj
Nena ime e Dashur
Ty kurr nuk te harroj.

Kete Poezi e kam shkrujt per Nenen time te dashur qe me ka vdek
per se largu me mall te kujtoj

per se largu nji puthje dua te dergoj
per se largu nji her te perqafoj
per se largu dhe nji her doren te ta shtrengoj
po9r cdo gje moj nen esht e kot
se ti tashme ndodhesh ne tjeter bot
nese i degjon moj nen fjalet e zemres time
eja nji her pran ne endrren time
me thuaj nji fjal dhe me mbush me perqafime
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Enkelejda

avatar

Numri i postimeve : 333
Registration date : 01/10/2008

MesazhTitulli: Re: DASHURIA PER NENEN   18th October 2008, 7:56 pm

te shkruaj ty moj nen poezira te pafundshme
se kujtimet e tua jan te pa harrueshme
e shkruaj emrin tend moj nen vecse me lot
ishe e vetmja gje doja ne kte bot
nese po i degjon kto fjal moj nena ime
jepi zemres pak kurajo dhe me prit
do te vij aty pran dhe do te shtrengoj me gjith shpirt
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Enkelejda

avatar

Numri i postimeve : 333
Registration date : 01/10/2008

MesazhTitulli: Re: DASHURIA PER NENEN   18th October 2008, 7:57 pm

ZEMER E EMBEL ME DASHURI

e kush tjeter mund te jete veq ti
nene fjale me te embel ska bota
nene e para fjale qe belbezon foshnja
ne kraharorin tend ,me aromen tende nis jeta
Vitet kalojne dashurine per nenen ato se mposhtin dot
ZEMER E EMBEL ME DASHURI
qe mbjell veq paqe e dashuri
je ti o nena ime je ti
Dashuria jote eshte e vetmja pije qe shpirtin ma sheron
Aroma e lekures tende eshte magji
e perqafuar te pushosh ne kraharorin tend
ndonese me thinja ne koke
ti gjithmone ndihesh femije
ZEMER E EMBEL ME DASHURI
e shtrenjte e pa krahasueshme e vetme je ti
nje zemer e madhe qe din veq te fale e te dhuroje
parajse e shpirtit per qdo femije
ti per ne thurr endrra
tek ti behen sa shfajsime ehh sa justifikime
Parajse e jetes je ti
nje veshtrim ne sy qka ndodh brenda meje
e ndjen veq ti
ndjenja kurre ste genjejne
para se te ndodh ekeqe e mire
zemra jote ndje parandjen qdo jot gezimi apo trishtime qe rrjedh ne syte e mi
ZEMER E EMBEL ME DASHURI
E DASHR E SHTRENJTE E VETME NENE JE TI
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Enkelejda

avatar

Numri i postimeve : 333
Registration date : 01/10/2008

MesazhTitulli: Re: DASHURIA PER NENEN   18th October 2008, 7:57 pm

Tërë jetën
me e u mundu...
Hakut nënës
nuk mundemi
me iu ofru!

Në jetë
kam mësuar shumë...
Të falem nënë
që më don
dhe më ke uruar pafund...

Me asgjë
s'mund t'krahasoj!
Me asgjë
s'mund zëvendësoj!
Gjitha t'mirat i kam,
por pa pranin tënde
asgjë për mua vlerë nuk kanë!

Çfarëdo që
kam përjetu...
Të falem nënë
që më ke eduku.

Kur lodhem…
Kur mundohem të ç'lodhem…
Pos prehërit tënd
askund s'mund t'prehem!

Çdo gjë kisha dhanë,
për ledhatimin tënd tani...
Më mungon shumë
zemra të ndjen pafund...

Asgjë në jetë
më shumë nuk du,
se fëmijët e mi
me i eduku si ti mu
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Enkelejda

avatar

Numri i postimeve : 333
Registration date : 01/10/2008

MesazhTitulli: Re: DASHURIA PER NENEN   18th October 2008, 7:58 pm

po kalojn ditet po kalojn dhe muajt

por lotet e mi akoma moj nene nuk me jan larguar
me ka marr malli moj nene te te perqafoj
me ka marr malli zerin tend te degjoj
me mungon shum por askujt nuk i tregoj
keto fjal me thoje dhe un me lot po i kujtoj
me bere shum dhurata
me le mjaft kujtime
por me e bukra qe
kur te degjoja zerin moj nena ime

me pyesin shum veta si esht jeta pa nene
mund tju jap nji kuptim vetem
qe jeta pa nen esht si nata pa hen
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Enkelejda

avatar

Numri i postimeve : 333
Registration date : 01/10/2008

MesazhTitulli: Re: DASHURIA PER NENEN   18th October 2008, 7:58 pm

Prej diten qe vdiqe,

kur nuk te kam harru,

per ty Nene e deshur,

ende jam duke vajtu!

I kujtoj une Ditet,

te fundit me Ty,

kur me perqafove,

me more ne Pre,

dhe me Lote ne Sy

disa fjal ti mua mi the:

Te behem e fort,

te kujdesem per Vllan

te kujdesem per veten

te behem e realt,

dhe kurr te mos genjej,

edhe nese Realiteti dhemb,

ateher do ta kem Shpirtin me leht!

Une risha dhe te ndegjojsha,

por fjalet e tua nuk i kuptojsha,

pasi ti Nene ndrove Jete,

Fjalet e tua me ran ne Mend!

Me le te vetem e te brengosur,

dhe me Zemer te plagosur,

e per keto plag nuk ka sherime,

me te le vetem dhe Jetime !

Pa ty u rita dhe e realt jam gjithmon,

se Fjalet e tua i kujtoj qe ti mi ke then,

por Nena ime e Dashur ti me mungon !!!

Kete Poezi ja kam kushtu Nenes sime te dashur qe ndroj jete ne GUSHT 2008
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Enkelejda

avatar

Numri i postimeve : 333
Registration date : 01/10/2008

MesazhTitulli: Re: DASHURIA PER NENEN   18th October 2008, 7:58 pm

Lotet e Nenes

--------------------------------------------------------------------------------Ti moj nane qe me halle m’rrite
e tash shum qe u merzite
nga pragu iku drita
o Gurbet ty tu thaft dora
prej pragut tim qe u largova. . .
Ah mor Zot shum u merzita
n’ket gurbet qe as se prita
lotet e tua qe pikojn
mua Nane moj me helmojn,
por mos u mërzit se vjen dita
qe ne prag te kthehet drita.

Ndalu pak ore korb i zi
te kthehem edhe një her te njerzit e mi
ti shoh e t’me shohin
se ndoshta kur te kthehem si njof
dhe s’me njofin . . .

Mora rrugën ne mergim
thash ta provoj dhe un fatin tim.
Fat i bardh a fati i zi
si do dal as vet nuk e di.
Rruges ecja dhe mendoja
se NENEN për shum kohe nuk do ta shikoja.
Kaloj male me debor
ku ngjitesha me këmbë e me dor.
Kaloj lumenj te terbuar
jetën fare pa e menduar.
Kaloj fusha pa mbarim
nga koka deri te kembet
ujë është bërë trupi im.
Emigrimin po vazhdoj
nuk e di se sa do duroj.
Ne Emigrim po na kalon jeta
1 e mirë e 100 te zeza . . .

Nata me rrobat e zeza
po shfaqej ne erresir
drita e qiellit u ndez
dukeshin si ar i ngrir.
Nenen gjumi nuk e zinte
por rri me rroba e zgjuar
mendohej e pershperinte.
me zemër te perveluar
nga të vij i shkreti gjum
qe mendimet i shkonin lum.
Ah more Gurbet i mjer
mos te mbajte perendija
mos te te shtift ndonjeher
Zoti ne duart e tija..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Enkelejda

avatar

Numri i postimeve : 333
Registration date : 01/10/2008

MesazhTitulli: Re: DASHURIA PER NENEN   18th October 2008, 7:59 pm

"Me Mungon "

--------------------------------------------------------------------------------

Nena ime e Dashur
ti mua me mungon
dhe do te me mungojsh
Nene per gjithmon.

Me mungojn mendimet e tua
fjalet e embla qe mi ke then
me mungon koha me ty
qe se bashku e kaluam.

Me mungojn momentet
se bashku me ty
me mungojn buzeqeshjet
qe se bashku i pata me ty.

Ne qell kur shikoj
me shkelqejn keto Yje
se per ty Nene
jam duke mendue.

Mirpo nga njeher
po ri dhe mendoj
Nena ime e Dashur
Ty kurr nuk te harroj.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Enkelejda

avatar

Numri i postimeve : 333
Registration date : 01/10/2008

MesazhTitulli: Re: DASHURIA PER NENEN   18th October 2008, 7:59 pm

Tregimi në vijim është një ngjarje e shkurtër, mirëpo shumë tërheqës dhe kuptimplotë. Mbetëm me shpresë se do t'u pëlqej shumë...Pas 21 vitesh martese, hasa ne një dashuri te çiltër.Para disa kohesh, fillova te kaloj kohen me një grua te ve qysh prej 19 vite. Gruaja ime ma parapriu me fjalët e saja, duke thënë: E di shumë mirë se sa e doni atë. Gruaja për te cilën me këshillonte shoqja ime te kaloj çaste me te, ishte Nëna ime, e cila kishte mbetur e vejë qysh para 19 viteve. Punët dhe obligimet e shumta si dhe 3 fëmijët kishin bërë që nënën time ta vizitoj shumë rrallë. Një ditë prej ditësh, gjeta kohën që ta ftoj nënën time për darkë. Mora telefonin dhe e telefonova. Ishte bërë vonë dhe Nëna u be merak kur ma dëgjoi zërin, nuk e kishte zakon që te flas me dikën në kohë te vona, dhe me pyeti: Si je biri im? Mirë jam Nënë - iu përgjigja. Te telefonova nga koshienca për te kaluar disa çaste me ju. Me pyeti: Vetëm ne te dy? U mendua pak dhe me tha: Me pëlqen propozimi yt... Ditën e enjte, pasi mbarova orarin e punës, u nisa për në shtëpinë ku banonte nëna ime. Ndihesha paksa i shqetësuar...Kur arrita në shtëpinë e nënës, vërejta se edhe ajo ishte paksa e merakosur dhe ishte duke pritur te dera e shtëpisë.

Ishte veshur bukur dhe mu duk se kishte veshur fustanin e fundit qe ia kishte blerë babai im pak para se te vdiste. Duke buzëqeshur si një engjëll me tha: Biri im, te gjithëve iu kam thënë se sonte do te dalë me djalin tim, dhe që te gjithë janë gëzuar, andaj te gjithë me padurim presin kthimin tim për t'ua sqaruar hollësitë e këtij takimi.
Shkuam në një restaurant jo te zakonshëm, mirëpo i bukur dhe i qetë, nëna u mbështet në krahun tim dhe dukej sikur te ishte një zonje. Pasi u ulem, fillova ta lexoj listën e gjellërave, edhe pse Nëna nuk ishte në gjendje te lexonte përveç shkronjave te mëdha. Gjërsa po lexoja listën e ushqimeve, Nëna me shikonte me një buzëqeshje te gjerë, me dy buzët e saja te çara, me ndërhyri, duke thënë: "Kur ishe i vogël, unë isha ajo që lexoja për ju", ndërsa tani ka ardhur koha te ta kthej këtë borxh dhe ja unë po lexoj sot për ty. Çlodhu dhe pusho nëna ime – i thashë. Gjatë tërë mbrëmjes biseduam dhe nuk kishte asgjë te rëndomtë, me përjashtim te nostalgjive dhe përditshmërisë sonë. Qëndruam aq shumë sa që koha ishte bërë shumë vonë. Pasi që u kthyem dhe arritëm te dera e shtëpisë, Nëna m'u drejtua me këto fjalë: Kam dëshirë që te dalim sëbashku përsëri, mirëpo me kusht që unë të paguaj? Ia putha dorën dhe i thashë lamtumirë. Pas disa ditësh, me erdhi lajmi se Nëna kishte ndërruar jetë. Kishte vdekur nga sulmi ne zemër.

E tërë kjo ndodhi për një kohë shumë te shkurtër që unë asgjë nuk munda te bej për te. Kaluan ca ditë dhe nga posta me arriti një letër e dërguar nga restauranti, në te cilin kishim darkuar unë dhe Nëna ime. Në të kishin qenë disa fjali te shkruara nga dora e Nënës sime: "Kam paguar faturën para kohe, duke e ditur se nuk do te kem rastin te takohem me ty përsëri. Me rëndësi është se bëra pagesën për dy persona, për ju dhe gruan e juaj. Ju assesi nuk mund ta përshkruani vlerën e asaj nate, në te cilën darkuam sëbashku. Te dua shumë biri im". Në këtë moment, arrita te kuptoj domethënien e fjalës "Dashuri" apo "Te Dua".

Nuk mund ta kuptosh domethënien madhështore te kësaj fjale derisa nga dashuria juaj te mos vjelë mirësi dhe bukuri edhe pala tjetër ashtu siç beri Nëna ime. Asgjë nuk ka vlerë me shumë sesa Prindërit, e në veçanti Nëna. Dhuroja kohën te cilën ata e meritojnë...Duhet ditur se ky është obligim i Allahut dhe i Prindërve, prandaj këto gjëra nuk shtyhen. Me këtë rast, me ra ndërmend tregimi kur qe pyetur Abdullah ibën Omeri: "Nena ime është e moshuar, nuk mund te lëvizë fare, dhe me duhet ta bart në çdo vend, madje edhe kur ta kryen nevojën...nganjëherë nuk ka fuqi që ta përmbanë veten keshtuqë, kryen nevojën duke qenë në duart apo shpinën time...A mendon se unë e kam kryer obligimin ndaj saj? Ibën Omeri u përgjigj: A ke harruar fëmijërinë tënde kur edhe ju vepronit kështu me Nënën tuaj?! Ju po i shërbeni duke shpresuar vdekjen e saj, ndërsa ajo iu shërbente juve, me gjithë mundimet dhe lodhjet që kishte duke shpresuar jetën dhe lumturinë tuaj". Vërtet dallim i madh në mes këtyre dy qëndrimeve...
Shpresojmë se porosia dhe mesazhi i kësaj ngjarjeje do t'iu arrij edhe atyre te cilët ende i kanë prindërit gjallë!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Enkelejda

avatar

Numri i postimeve : 333
Registration date : 01/10/2008

MesazhTitulli: Re: DASHURIA PER NENEN   18th October 2008, 8:01 pm

Nje leter per nene per Djalin e saj


Biri im po të shkruan nëna jote, gjatë oh sa gjatë jam menduar, te te shkruaj apo jo, dhe ja sot me në fund vendosa. Ndala lotete mora lapsin, e nisa me te te hedh ne leter ato ç'ka me thotë zemra ime e coptuar.
Sa kohe kanë kaluar more bir qe nuk jemi pare, oh sa vite vite qe nuk Mekke shkruar, te paktën bir dy rrjeshta. Kam vetëm një lutje:te paktën ta lexosh këtë leter pastaj bëj si të duash coptoje ne dac, edhe ne zemren time është coptuar e bërë therrime o biri nenes, oh 25 vjete me pare kur ti erdhe ne jetë, gzimi im nuk kishte te treguar vetëm ato qe janë ere nëna e kuptojnë me mirë këtë ndjesë. Të mbarta nëntë muaj ngrihesha me veshtiresi, flija, haja, dhe merrja fryme me veshtiresi e siklet të madh. Ti linde ne fun te guhtit bir uh cvape c'te nxehte bëri atë vit, eh cvuajtje me shtonte por kurren e kurres nuk mu zvogelua ...dashuria për ty. Mezi prisja momentin qe ti te dilje ne drite, oh ca vuajtje te patreguara e sa lapsi nuk I përshkruan dot, u peralla me vdekjen bir e jam në fund , ti dole ne drite te qaren tendem perzie me lotete e gzimit oh c'gezim ishte ajo ditë, c'gezim me solli ne ai çast te mbajata e lumtur ne kraherotin, preherin e bëra shtrat për ty bir gjirin ushqim, qendroja pa gjume , qe te flije ti. E ti u rrite u martove edhe sot ah sot te shoh se nuk je me ai oh ZOT I MADH.
Po cishte valle ky shpreblim qe me bërë djali I nenes, po a e meritoj bir kte ftohtesi kte sjellje tënde, bir im s'po te kerkoj shumë bir vetëm vetëm te te shoh një here vetëm një here te te puth sytë e ballit te te ndjeje veç një here pra te ndjeje arome e qenjes sime vetëm kaq bir, shumë është valle për ty kjo jeta më ka lodhur shumë veçanërisht mungesa jote , sot bir nuk desha te ta thom por kam zënë shtratin , jam fill e vetme dhe s'ka kush te me një gote ujë, po unë jam sjelle mirë me ty apo jo. Kam qenë vite me rradhë sherbetorja jote oh more bir. A e e meritoj valle kte shprelim për hirë te allahut , trego pak butesi për nënën tënde , se ndryshe Allahu nuk do të fale kurrë e nëna s'ta uron kurrë kte , ka ardhur koha bir qe zemra jote te zbutet e te ndjeje pak dhimbje për një plak, qe e keputi malli, qe e mbyti merzia qe i është djegur zemra e i janë thare lotet mendohu bir im mendohu. Të lutem shumë thirri zemrës thirri te paste nëna thirri biri im. Nëna s'do të ankohet kurrë bir nuk do të mallkoj asnjëherë kurren e kurres , se po ta bëj kte mallkimet e mia do të arrine ne dyert e qiellit e do të zinte haku im , e mby ty e familjen tënde do të zbrisnin fatkeqesira qe kurrë nëna nuk do ti dëshironte jo bir nëna s'do e beje kurrë kte ti për mua je im bire , je shpirt je gzim oh je pranvera e shkurter e asaj pak jetë qe më ka mbetur, vetëm mos harro djali I nenes se do të mlakesh edhe ti. Të te pyes nëna a kanë zënë te te dalin thijat mor bir mesiguri qe po , pra do të bëhesh edhe ti prind. Do te mplakesh si unë po edhe larg qoftë largqofte mun ta pesosh si unë , se kjo botë biri im mos e harro kurrë këtë është botë e proves kte mos e harro, të gjitha të shkruhen ne librin e qiellit biri im , krijuesi vërtetë mun te te vonoj por kurrene e kurres nuk harron.
Eja bir te te shoh te paktën një here te lutem shumë. Bir nëna kaq kisht. Tani bëj si të duash letren dac grise veç nuk rri pa te thënë në fund se kush bën mirë ne këtë dynja e ka për veten e tij, e kush sillet përsëri për veten e tij e ka.
Të përqafon dhe te puth sytë e ballit me mall nëna jote.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Enkelejda

avatar

Numri i postimeve : 333
Registration date : 01/10/2008

MesazhTitulli: Re: DASHURIA PER NENEN   18th October 2008, 8:02 pm

ZEMRA E NENES


Nena ime ka vetem nje sy


uroj brenda shpirtit tim te jete vetem nje tregim fantastik nga ndonje mendje njeriu dhe mos jete e vertete se po te jete e vertete atehere ai nuk meriton fjalen njeri,ai duhet te vrase veten dhe te ler nje leter per femijet e tij ku tju tregoje se cfare i ka bere mamase se tij qe te beje nje veper te mire te pakten ne jeten e tij dhe tju mesoje femijeve se si duhet te duhet nena dhe sa e do nena femijen e saj,me kete rast po tregoj dhe une nje histori qe ka lidhje me lidhjen mes nenes dhe birit.

atehere:
ishte nje nene qe i kishte vdekur burri dhe kjo rriste djalin e vetem me mundime,lante shtepi te pasurish andej ketej qe mos i mungonte asgje te birit,
djali riteshe,shkolloheshe,nena punonte si kafshe gjithe diten.
ritet djali behet i madh,i bukur,shtatlarte.
dashurohet me vajzen me te bukur te fshatit,
vajzen e te pasurit te fshatit,kjo na qenka ritur me gjithe te mirat ishte dhe e perkedhelur dhe ishte mesuar tja benin te gjitha qejfet,
ky vjen nje dite dhe i thote te jemes se do martohet me filanken,
gezohet kjo e shkreta,qan nga gezimi.
shkojne ditet,fejohen,nusja sja hidhte syte fare vjerres.
shkojne ditet martohen keta,
gruaja i thote burrit se nenen tende se shikoj dot ne kete shtepi luksoze,ti thuash te ike dhe te jetoje gjekundi tjeter,qan ky i lutet gruas mos e beje kete,hic ajo.
vete ky dhe i thote te jemes keshtu eshte puna nene,
ska prob djal i nenes,vetem ti te jesh i gezuar i thote e jema .
mbledh rrobat nena dhe iken ne nje kasolle qe jetonin me pare.
shkojne ditet,muajt,lind kjo nje djale por prape e hante perbrenda qe ky e deshte shume te jemen dhe vinte shpesh ta vizitonte.
cte bej,cte bej kjo me veten e saj?
e gjeta!vjen burri nga puna dhe kjo behet si e semure per vdekje,
cke moj grua i thote,cpate,merzitet ky behet vrer,ajo si e vdekur,
cmund te bej e dashur i thote ky?ate qe mund te besh i thote kjo nuk e ben dot,
me thuaj cte jete,do ta bej vetem ti te shpetosh e dashur.
je i sigurte i kthehet kjo?
po i thote ai,cte duash,
mire atehere i thote kjo,nje magjistare me tha se mund te shpetoj vetem po me solle zemren e nenes tende ketu,se me kane bere magji,
ky ze koken me duar,qan uleret,i bie murit me koke,
ke tre dite kohe i thote kjo se pastaj do vdes,
del ky nga shtepia,ecen nga e shpinin kembet,ecen naten dhe kembet e mbajten tek kasollja e te jemes,
e shikon e jema plake,gezohet e puth,
ky hic,qante gjate gjithe kohes.
cke or bir,cke or bir,hic ky.
i shtron per te ngrene,hic ky.
kalon nje dite ashtu,kalojne dy dite,
diten e trete ja tregon te jemes prob qe kishte
i thote keshtu e keshtu moj nene,
ska gje bir i thote e jema,bjer fli tani qe mi tregove dhe bisedojme prape ne mengjes.
fle ky se kishte 2 dite pa fjetur,
naten e jema merr thiken dhe godet veten afer zemres,
fut doren e nxjer zemren e saj dhe ja le tek koka e krevatit te birit,
zgjohet ky,e shikon te jemen te vdekur,qan qan.
por skishte dhe kohe se duhet te arinte gruan "gjasme" gjalle,
mer zemren ne nje pjate dhe iken me nxitim,
rruges nga nxitimi ky pengohet,
bie ky,bie dhe zemra poshte,
ne castin qe ky po ngriheshe degjon nje ze qe vinte nga zemra,
"u vrave bir"? i thote zemra.
ishte zeri i nenes qe e dhe e vdekur kishte merak per djalin.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
MISTERIOZJA
Luleshtrydhja Forumit
Luleshtrydhja Forumit
avatar

Female Numri i postimeve : 4095
Age : 29
Location : secret
Humor : not bad
Registration date : 02/10/2008

MesazhTitulli: Re: DASHURIA PER NENEN   18th October 2008, 10:09 pm

sa te bukura aq dhe rrenqethese

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
limona
Vip ne Kasata
Vip ne Kasata
avatar

Female Numri i postimeve : 388
Registration date : 02/10/2008

MesazhTitulli: Re: DASHURIA PER NENEN   19th October 2008, 8:09 am

shume prekese
RESPEKT PER TE GJITH NENAT respekt

mami te dua shum...te kam shum xhan
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
MISTERIOZJA
Luleshtrydhja Forumit
Luleshtrydhja Forumit
avatar

Female Numri i postimeve : 4095
Age : 29
Location : secret
Humor : not bad
Registration date : 02/10/2008

MesazhTitulli: Re: DASHURIA PER NENEN   19th October 2008, 8:31 am

ska si prindi joooo mezor te kam shum xhan

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Vlonjatja

avatar

Female Numri i postimeve : 857
Humor : ♥♥♥
Registration date : 24/10/2008

MesazhTitulli: Re: DASHURIA PER NENEN   31st October 2008, 7:04 pm

“Nene” fjala me e bukur ne bote kisha shum kohe qe doja te te thoja keto fjale po sic e shef e humbur ne tingujt e nje melodie te plagosur…… “Nene” e din se me ka mare malli? “Nene” e din se je lulja me e bukur qe kan cel ne kopshtin tend? E din se je ylli me i bukur qe un shof cdo nate? Je oksigjeni me I paster qe kam thith ndonjehere ne jeten time…… Je tingulli me I bukur I kenges time e cila nuk vdes kurrrrr…… Je endra me e bukur qe e shof cdo nat…… “Nene” kam mall…… “Nene” kam ftohte…… “Nene” po qaj e spo pushoj dot…… “Nene” nje dite do te vi te qaj e te qesh bashk me ty…… “Nene” nje gje me thuaj…… Pse nuk troket kjo vdekja e mallkuar?? Nuk e ftoi askush te lutem nene largoe thuaj se do rrish dhe pak me mua…… “Nene” ri sa te ritem dhe pake jam ende e vogel te perballoj kete fat…… “Nene” te dua mos me lere qe fati me mu ate luaj………………………………
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
MISTERIOZJA
Luleshtrydhja Forumit
Luleshtrydhja Forumit
avatar

Female Numri i postimeve : 4095
Age : 29
Location : secret
Humor : not bad
Registration date : 02/10/2008

MesazhTitulli: Re: DASHURIA PER NENEN   31st October 2008, 8:57 pm

SH E BUKUR kiss

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Vlonjatja

avatar

Female Numri i postimeve : 857
Humor : ♥♥♥
Registration date : 24/10/2008

MesazhTitulli: Re: DASHURIA PER NENEN   1st November 2008, 11:39 pm

edhe "Nena" eshte e bukur zemer
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
MISTERIOZJA
Luleshtrydhja Forumit
Luleshtrydhja Forumit
avatar

Female Numri i postimeve : 4095
Age : 29
Location : secret
Humor : not bad
Registration date : 02/10/2008

MesazhTitulli: Re: DASHURIA PER NENEN   2nd November 2008, 12:21 am

NENA ESHTE GJEJA ME E SHTRENJTE kiss

_________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Stica
LLastica
LLastica
avatar

Female Numri i postimeve : 1179
Registration date : 01/10/2008

MesazhTitulli: Re: DASHURIA PER NENEN   11th November 2008, 11:15 pm

The Dreams - Dedikuar Nenes